PTT Kahramanmaraş (PDTM) Posta Dağıtım Toplama Merkezi, Onikişubat, Kahramanmaraş

Adres: Üngüt Mahallesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı Numara: 149 Onikişubat / Kahramanmaraş
Tel: 0 344 223 45 15
Diğer Tel: 0 344 502 02 52
Faks: 0 344 211 08 09

Çalışma Saatleri:

Hafta İçi:

Pazartesi: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası
Salı: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası
Çarşamba: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası
Perşembe: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası
Cuma: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası

Hafta Sonu:

Cumartesi: KAPALI
Pazar: KAPALI

* Çalışma saatleri PTT merkez şubeler, dağıtım merkezleri, posta ve kargo işleme merkezleri, diğer şube ve acenteleri çeşitli nedenlerden farklılık gösterebilmektedir. 444 1 788 PTT müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Genel Bilgilendirme:

PTT Kahramanmaraş (PDTM) Posta Dağıtım Toplama Merkezi, Onikişubat, Kahramanmaraş

PTT (postane) kuruluşu Osmanlı Devletine kadar dayanmaktadır. İlk olarak 23 Ekim 1840 tarihinde kurulmuş olan PTT günümüze kadar faaliyet göstermektedir. Ulaştırma bakanlığına bağlı olan PTT, 2013 senesinde TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) tarafından Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi olarak değiştirilmiş, günümüze kadar da halen faaliyetlerine devam etmektedir. 81 il ve illere bağlı ilçelerde, ilçelere bağlı olan kasaba, köylerde müşterilerine hizmet vermektedir.

Ülkemizde en fazla şubeye sahip olan PTT e-devlet işlemleri ve diğer devlet işlemlerini şehir merkezine veya ilçe merkezine uzak olan kişilere işlemlerini daha kolay yapabilmesi adına köy ve kasabalara birçok şube veya acente açmaktadır. Bu şube veya acente sayısı gün geçtikçe artarak devam etmektedir.

Şubeye gitmeye gerek kalmadan PTT.gov.tr internet adresinden veya 444 1 788 telefon numarasından müşterilerine şubede yapılacak birçok işlemleri bu kanallar aracılığıyla da yapılmasına olanak sağlamaktadır.

PTT posta, banka ve lojistik için yapılabilecek bazı işlemler alt tarafta kısaca bahsedilmiştir. İşlemlere bakarak PTT ürün ve hizmetleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Lojistik hizmetlerinden PTT yurt içi kargo işlemleri, PTT yurt dışı kargo işlemlerini yapabilir.

Posta çeki hesap işlemleri, hızlı geçiş sistemi (HGS), telgraf, posta kodu sorgulama, gönderi takip, tebligat, telgraf, kayıtlı elektronik posta, gönderi süresi, gönderi ücreti, gönderi takibi, posta hizmetleri, diğer posta işlemlerini yapabilir. Bankacılık hizmetlerinden havale işlemleri, hesap işlemleri, PTT kart ve PTTmatik işlemleri, tahsilat işlemleri, sigortacılık işlemleri ve diğer ticari işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Harita

Şikayet, Yorum Yazın

Üyeliksiz direk şikayet, yorum yazabilirsiniz.

PTT Kahramanmaraş (PDTM) Posta Dağıtım Toplama Merkezi, Onikişubat, Kahramanmaraş için 92 şikayet, yorum yazılmış.

 1. Kargo geldikten sonra 3 4 gün orda bekletiyorlar getirmiyorlar. Çok sorumsuzlar.

 2. Kahramanmaraş PTT kargodaki vurdumduymazlık ve sorumsuzluğa bir dur desin. Sırtını devlete yaslayıp çalışmak isteler var. Biz bunlarla mı 2023 hedeflerine ulaşacağız. Bir hafta oldu kargom şubede bekliyor.

 3. Ben böyle rezillik görmedim kargom Maraşta ama nedense elime ulaştırılmıyor. Asla bir daha PTT yoluyla kargo getirtmem.

 4. 7 gündür kargom şubede bekliyor. Arıyorum kimse cevap vermiyor. Kargo dağıtımlarını bile takip etmiyor ki sizde bu kadar sorumsuz çalışıyorsunuz. Gerekli yerlere şikâyette bulunacağım insanları bu kadar mağdur etmeye hakkınız yok.

 5. 1 haftada kargo gelmez mi evde kaç gündür teslim edilmesini bekliyorum. Kargo ücreti ödüyorum kapıma gelsin diye 3 gündür kargo şubede bekliyor. Bu nasıl bir sistemsiz çalışmadır.

 6. Arkadaş zorla mı sizi orada çalıştırıyorlar. Kargom kaç gün oldu gelmedi.

 7. Kahramanmaraş 12 Şubat ilçesi PTT’ye Bartın iline normal posta yoluyla evrak gönderdim kayboldu. Bartın şube bizden çıktı burada yok diyor. Kahramanmaraş şube gelmedi diyor. Normal posta olsa bile ücretini alıp postayı teslim alıyorsan sorumluluğunu alman gerek ve yapacak bir şey yok.

 8. Bir kargo 7 gün neden bekler. Tüm yetkili mercilere gereken bütün haklarımı kullanacağım. Böyle rezillik görmedim bütün müşterilerine mahcup ettiniz beni bütün haklarımı arayacağım.

 9. Benim bir kargom yurt dışından geldiği internetten isledim. Ben 4441788 numaralı ve şube sabit telefonları defalarca mesai saatleri içinde aradım hiç cevap alamadım.

 10. Arıyorum açmıyorlar kargom bir hafta oldu halen gelmedi. Bu kadarda vurdumduymaz olunmaz ki canim önemsemiyorlar.

 11. Eve teslim edilecek hesap kartım gelmedi birde mesaj atıp benim almam gerektiği söyleniyor. Hizmet sıfır!

 12. 3 gündür posta dagıtım yerinde bekleyen kargo daha ne kadar bekleyecek acaba?

 13. Kargom zamanında neden gelmiyor. Bir Allah’ın kulu yok sizden memnun değil herkes şikâyetçi neden işinizi düzgün yapmıyorsunuz.

 14. Sipariş ettiğim ürünü ptt ye vermişler. 5 gün oldu şubede duruyor. Aradım yoğunluk falan dediler neyin yoğunluğu ya 5 gündür şubede iade zaten bekliyor. 3 gün içinde oluyor o hakkımı da kaybettim. İçinde yiyecek bir şey yokmuş iyi ki çoktan bozulmuştu. Cidden karşılaştığım en kötü şirket. ?

 15. Ayın 1’inde kargo gelmiş ayın 7 si olmuş halâ kargo merkezde duruyor. Bu iki oldu geçen sefer 15 gün gelmedi sonra üngüde gittim benim gibi 25, 30 kişi kargosunu almaya gelmiş bu ne aymazlıktır.

 16. Kahramanmaraş PDTM ye üç gün önce gelen kargom hala gelmedi. Neyi bekliyorsunuz ya içinde tarihi geçecek bir şey olsa…

 17. Telefona bakan yok sürekli meşgul ya da açılmıyor. Kargolar dağıtım merkezinde görülüyor günlerce elimize ulaşmıyor.

  26.12.2020 de dağıtım merkezi teslim almış görülüyor. Başka bir bilgi yok hiçbir birimden sorularımıza yanıt bulabilecek karşımızda şahıs yok. Telesekreter’den ileri muhatap bulamıyoruz! Nasıl sorumsuz bir çalışma sistemidir.

 18. PTT kadar rezil bir kargo görmedim yığınla telefon numarası hiç birine ulaşamıyoruz. Telefonlara bakılmıyor açılsa da bip sesi var bozuk gösterilmeye mi çalışıyor artık bilmiyorum. Kargo 3 gün boyunca dağıtım merkezinde duruyor ne zaman geleceğini öğrenemiyoruz.

 19. Kargom için evde bulunamadı diye kağıt bırakıldığı söyleniyor ama asla öyle bir kağıt yok 1 aydır kargom gelmiyor.

 20. 12.12.2020 tarihinde kargom Kahramanmaraş PDTM ye geldi ama hâlâ teslim edilmedi. Ayın 12’sinden bu güne kadar taşımada yazıyor.

 21. Aynı başka firmadan gün sipariş ettiğim ürünlerin gelmesi bir haftayı buldu hala ben kargomun dağıtıma çıkmasını bekliyorum.

 22. Ayın 11 inden beri bekliyorum hala kargom yok, iki günden beri telefonlara bakan biriside yok . Rica ediyorum lütfen getirirmisiniz kargoyu artık.

 23. Kargom hala gelmedi. 5 gündür bekliyor. Şubede ödenilen paramı helal etmiyorum.

 24. 1 hafta dağıtıma verilmesi için bekledim. Dünden beri dağıtımda hala gelen giden yok.

 25. Ne zamandır bekliyorum on beş gün oldu geçende en son ben gidip aldım. Kargo getirmiyorlar PTT ye niye para ödüyoruz. Bu kadar sorumsuz bir şirket firma görmedim.

 26. Ben Selimiye mahallesinde oturuyorum kargom Kahramanmaraş giriş yapılmasına rağmen hala gelmedi. Kargo takipte ise köy dağıtımına tabi yazıyor bununla ilgili bilgilendirme istiyorum.

  1. PTT uzak olan yerleri belirli günler gider. Köy dağıtımına tabi bekliyor demek odur. Hangi gün Selimiye mahallesine dağıtım varsa o gün kargo kurye görevlisi kargoyu getirecektir.

 27. Askere gideceğim 3 hafta sonra gitmeden bir kitap alıp okuyayım dedim onu bile okutmadınız. Kitap Maraş’a geleli günler oldu. Bir türlü bana gelmedi kavuşamadık. Âşıklar gibi bir kitabımla kavuşamadık. Ben âşık değil maşuk gibi kavuşmak istiyorum. Nerede benim kargom kardeşim gayrı getirin. Yazık günah. Her insana gördüğüme yaşadığımı anlatacağım. Ben süründükten sonra ne anladım, online hızlı alışverişi işleminden.

 28. Maşallah 1,5 hafta oldu daha ne zaman getirecekler çok merak ediyorum. Artık getirin benim kargomu mader etmeyin insanları 2021den önce gelirse dua edeceğim.

  Kargom şehre geleli 3 veya 4 gün oluyor daha gelen giden yok beklemede teslim etmek için neyi bekliyorsunuz. PTT kargonun teslimat süresi açısından bu kadar tercih edilmeyecek bir kargo şirketi olduğunu bilmiyordum.

 29. Bu ne saçmalık abi biraz sorumluluk sahibi olunur. 2 günde gelen kardo 5 gündür dağıtılmıyor ne yapıyorsunuz işiniz dağıtım yapmak oturup almamızı beklemek değil.

 30. Ya kargom geleli 4 gün oldu hala dağıtıma çıkarmadınız aradığımız zamanda meşgul çalıyor. Umarım bana ulaşmadan iade talebi oluşturmazsınız.

 31. Madem kargo gelmiyor madem bir sonuç alamıyorsunuz. Benim gibi Cimer’e şikayet edeceksiniz!

 32. Şikayetimi yazacaktım yorumlara bir baktım herkes aynı dertte. Nasıl bir işleyiş anlamadım. İki günde manisadan gelen kargom bir haftadır elime geçmedi.

 33. 2 hafta oldu hala kargomu teslim etmediler. İlla oraya gelip almamızı mı istiyorsunuz.

 34. Gerçekten çok sinirliyim. 2 gün içinde İstanbuldan Maraş’a gelen kargo neden 4-5 günde hala arkadaşıma ulaşmadı? bu nasıl bir sorumsuzluk ayrıca telefonlarda açılmıyor.

 35. Kargolar için iletişim numarasından çalışıyor ve ulaşılmıyor. Kimse telefonlara cevap vermiyor.

 36. 09.11.2020 köy dağıtımına tabi bekliyor diyor. 12.11.2020 hâlâ bekliyor. Köy dağıtımı da salı veya çarşamba oluyor. Telefon açıyorsun hattı meşgule almışlar. Allahtan korkun. İnsanları mağdur etmeyin.

 37. Ürün geldi dağıtımda çıktı ama eve gelmeden geri iadeye hazırlanıyor. Zaten 10 gündür bekliyorum.

 38. Hiçbir şekilde işlerini vaktinde yaptıklarını düşünmüyorum. Kargom 8 gün oldu şubeye geleli ama halen bana gelmedi. Daha öncesinde de gidip kendim almak zorunda kalmıştım. Almaya gittiğimde ise orada gördüğüm bahçede muhabbet halindeki elemanlar oldu.

 39. Kargom 2 günde Ankara’dan gelirken 7 gündür elime gelmiyor. Gerçekten ben böyle bir şey görmedim. Berbat bir firmasınız!

 40. Bu ne sorumsuzluk ya! Kaç gün oldu kargo direk dağıtım toplama merkezine gitti boş yere mi kargo ücreti veriyoruz. Düzeltilsin bu saçmalık!

 41. 1 haftadan beri ürün gelmedi elime. 1 gün de Ankaradan geliyor 1 haftada evime gelemiyor. En son salı günü gelir dediler çarşamba günü oldu yine yola çıkmadı. Arıyorum telefon açmıyorlar.

 42. 15 Ekimde zimmete alınan ürün 27 Ekim olmuş henüz tarafıma teslim edilmedi pes doğrusu, 7 güne kadar beklediğim olmuştu. 12 gün olduğunu da gördük çok şükür (!) Sonra da pandemiyi bahane edersiniz. Pandemi öncesinde de biliyoruz nasıl olduğunu. O kadar da seçiciyim PTT konusunda ama öyle ya da böyle denk geliyor.

 43. Yaşlı dedem dışarı çıkması salgın nedeniyle yasaktı. Sağolsun PTT görevlileri eve kadar gelerek dedemin maaşı getirdiler. Allah tutuklarını altın etsin iyi kalbli insanların diyor ve PTT’ye teşşekür ediyor.

 44. Siz hayatımda gördüğüm en berbat kargo şirketisiniz buğun 6 gün oldu kargo zimmet alındı. Hala eve gelmedi ya bu zimmet alan kargoyu nüfusuna mı geçirir. Çünkü bu iğrenç durumun başka izahı olamaz.

  Kardeşim 6 gün boyunca gelmez mi bir kargo. Bizde insanız isim gücüm var evde 7 24 sizimi bekleyeceğiz. Olmaz olsun böyle hizmet telefonlara da bakılmıyor, bilgi de alınmıyor artık şansa kaldı kargonun gelip gelmemesi.

 45. Eve gelmeyip geldi diye yazıyor, haber kâğıdı bırakıldı diyor nereye bıraktınız kardeşim. 1 aydır bir kargoyu getiremediniz.

 46. Yazıklar olsun ya 5 gündür dağıtıma çıkmıyor. Nasıl bi firmasınız.

 47. Eğer yetişemiyorsanız kota koyun, insanlar hep kargo mu bekleyecek böyle bu kargolar bir türlü gelmiyor. Bütün firmalar yoğun ama sizin kadar aksama hiç bir yerde olmuyor.

 48. Yazıklar olsun sizin yüzünüzden elemeleri kaçırdım. Sizin yüzünüze kariyerim bitti ya yazılar olsun!

 49. Kardeş siz bu işi yapmayın daha iyi tel cevap vermiyorsunuz bu ne rezalet!

 50. 29 Eylül’de saat:08:40 ta teslim alınan kargom hala dağıtıma çıkmamış gözüküyor arıyorum müşteri hizmetleri ni 15 dk hatta beklememe rağmen bağlanamadı. Hayatımda ilk kez bu kadar hatta bekledim. Kırılacak ürün ayrıca umarım başına bir şey gelmemiştir. Bir daha asla bu kargayla çalışmayacağım!

 51. 1 hafta önce kitap siparişi verdim daha gelecek daha gelecek üniversite sınavına hazırlanıyorum. Sizin yüzünüze adam akıllı ders çalışamıyorum. Hiçbir şekilde iletişim kuramıyorum.

 52. Önemli bir kargo bekliyorum Konya Ereğli’den geliyor 2 günde elimde olması gerekiyordu. Sisteminize göre kargom Maraş’a geldiği halde 3 gündür dağıtımda görünüyor.

  Telefonlardan ulaşmaya çalışıyorum telefonlarınız ya ulaşılmıyor ya meşgul gelip almayı düşünüyorum soracak kimse yok.

 53. Düzgün gibi yapın abi işinizi bu ne ya bir tane muhatap olan yok. Telefonları arıyorum çalmıyor. Anlamıyorum kendi paramızla mağdur oluyoruz.

 54. Arıyoruz, arıyoruz açmıyorlar. 1 haftadır ulaşmaya çalışıyoruz. Bu nasıl bir müessese?

 55. Yahu kardeşim kargom 4 gündür elinizde bekliyor getirmiyorsunuz. Telefonların hiç birine ulaşılmıyor siz nasıl kargo isi yapıyorsunuz. Böyle kurumsal hizmet mi olur?

 56. Bu ne rezalet bir kargo hizmetidir kardeşim, siz arayıp haber vermediğiniz gibi aramayla ulaşamıyoruz da, yemin ediyorum ptt kargoyu kesinlikle bir daha kullanmayacağım. Bu güne kadar da böyle iğrenç bir durumla karşılaşmadım. Niye hiç bir şubenin telefonuna ulaşılamıyor.

  1. Erzincan’dan K.Maraşa 2. günde ulaşan kargo 4 gündür K.Maraş PDTM de bekletiliyor sebep nedir acaba. Telefonlarda bakan yok. Aldığınız parayı hak edin. Yaptığınız işi layıkıyla yapın.

 57. Benimde kargom 8 gündür maraşta olmasına rağmen hala gelmedi hayır yapamıyorsanız söyleyin kimse kullanmasın sizin gibi lanett bir kargo şirketini insanların hevesleri kursağında kalıyor saçmalık

 58. 16 sında zimmet alınan bir kargo hala dağıtıma çıkmadı bügün de gelmezse haftaya kalacak bu nasıl bir kargoculuktur

 59. 3 gün önce merkezlerine ulaşan gönderi hala yok, arıyorsun muhattabı yok, telefonlara cevap veren yok.

  1. Ben de aynı durumdayım. 16’sında kargo zimmet alınmış bir türlü dağıtıma çıkamadı.

 60. Allah sizi nasıl biliyorsa öyle yapsın çoçuklarıma bayramlık aldım ama bu gidişle çoçuklarım giyemicek herhalde iki hafta olacak neredeyse bi bakıyorum maraşta görünüyor Bi bakıyorum adanada telefonlara asla bakılmıyor bu işi yapmayı beceremiyorsunuz kapatın gidin kargomu getirseniz bile almıcam

 61. Arıyorsun ulaşamıyorsun. Defalarca kez aradım çok umursamaz bir kargo. Rezalet.

 62. telefonla arıyorsun ulaşmak bir dert arıyorsun dakikan boş yere gidiyor kul hakkına giriyorsunuz .neden insanları mağdur ediyorsunuz arkadaş!

 63. AP05479651227 nolu aps evrağı kahramanmaraş sütcü imam üniv. aps ile 08.04.2020 gönderildi sözleşme evrağı bu hale yerine ulaşması ihale yasaklısı olacağız lütfen apsyi yerine ulaştırın telefonlara kimse cevap vermiyor çok zor durumda kaldık

 64. Bu kadar sorumsuz bir kargo şirketi daha görmedim bu kadar vurdumduymazlık olmaz telefonla arıyorsun ulaşmak bir dert ulaştığında da muhattap alıp konuşabileceğin hiç kimse yok madem yapamıyorsunuz söyleyin bizler de mağdur olmayalım

 65. Vasat bit kargo firması 8 gün oldu kargo bekliyorum zimmet edildi diyor dağıtama çıkarmıyorlar yapamıyorsanız bırakın bu işi.

 66. Böyle bir kargo sistemi ile insanları bukadar mağdur etmeye hakkınız yok şuan da Türkiye nin herhangi şehrinden farklı bir şehrine en uzun kargo süresi 3 gün sürerken sizde 7 gün . Gönderici sizin üzerinizden göndermiş olmasa sizinle hiç bir şekilde çalışmam

 67. Berbat bir dağıtım sisteminiz var. Ürün gelmiş ama dağıtıma çıkmıyor. !

  1. Zimmet alındı demek oraya gelmiş ellerine geçmiş demek nerede zimmet alındı demektir. Sizin orada şu an kargonuz bekliyor.

 68. Kargom ne zaman elime gelecek acil bir şekilde kargomu teslim edin. Bayburt’tan geliyor.

 69. Tozlu’dan sipariş verdim teslimat tarihi 19.10.2019 gözüküyor ama maalesef halen elime geçmedi. Şu an 22.10 tarihindeyiz halen gelmedi. Çalışanlarda müşteriye nasıl davranacağını bilmiyor siparişiniz burada çok istiyorsanız gelin alın gönderemem diyor. PTT’den kargo beklemek eziyet oluyor.

 70. Ne kadar ulaşılması zor bir kurumdur ya Kargo içi bilgi almak istiyorum muhatap olacağım hiç kimse yok. Ödediğim kargo paralarının hakkını verim emeğinizi helalinden kazanın. Sizlere yazıklar olsun!

 71. Diğer numara bu 03442234515 bunu başa yazabilirsiniz. Bu numara operatördür.

  1. Önder Bey teşekkür ederiz. Doğruluğunu kontrol ederek ilk telefon numarası olacak şekilde site içerisinde güncellenmiştir.

   1. İstanbul’dan Kahramanmaraş’a 2 günde giden postam 7 gündür Maraş’ta dağıtımda ama hala alıcıya ulaşmadı telefonlara bakan yok günlerdir arıyorum kimse mi cevap vermez ya gerekli yerlere yasal işlemi başlatıyorum. Orada hak eden insanlar çalışsın.