PTT İzmir (KDMM) Kargo Dağıtım Merkez Müdürlüğü, Bayraklı, İzmir

Adres: Çınarlı Mahallesi Manas Bulvarı Numara: 1 Bayraklı / İzmir
Tel: 0 232 486 10 54
Faks: 0 232 486 53 83

Çalışma Saatleri:

Hafta İçi:

Pazartesi: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası
Salı: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası
Çarşamba: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası
Perşembe: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası
Cuma: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası

Hafta Sonu:

Cumartesi: KAPALI
Pazar: KAPALI

* Çalışma saatleri PTT merkez şubeler, dağıtım merkezleri, posta ve kargo işleme merkezleri, diğer şube ve acenteleri çeşitli nedenlerden farklılık gösterebilmektedir. 444 1 788 PTT müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Genel Bilgilendirme:

PTT İzmir (KDMM) Kargo Dağıtım Merkez Müdürlüğü, Bayraklı

PTT (postane) kuruluşu Osmanlı Devletine kadar dayanmaktadır. İlk olarak 23 Ekim 1840 tarihinde kurulmuş olan PTT günümüze kadar faaliyet göstermektedir. Ulaştırma bakanlığına bağlı olan PTT, 2013 senesinde TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) tarafından Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi olarak değiştirilmiş, günümüze kadar da halen faaliyetlerine devam etmektedir. 81 il ve illere bağlı ilçelerde, ilçelere bağlı olan kasaba, köylerde müşterilerine hizmet vermektedir.

Ülkemizde en fazla şubeye sahip olan PTT e-devlet işlemleri ve diğer devlet işlemlerini şehir merkezine veya ilçe merkezine uzak olan kişilere işlemlerini daha kolay yapabilmesi adına köy ve kasabalara birçok şube veya acente açmaktadır. Bu şube veya acente sayısı gün geçtikçe artarak devam etmektedir.

Şubeye gitmeye gerek kalmadan PTT.gov.tr internet adresinden veya 444 1 788 telefon numarasından müşterilerine şubede yapılacak birçok işlemleri bu kanallar aracılığıyla da yapılmasına olanak sağlamaktadır.

PTT posta, banka ve lojistik için yapılabilecek bazı işlemler alt tarafta kısaca bahsedilmiştir. İşlemlere bakarak PTT ürün ve hizmetleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Lojistik hizmetlerinden PTT yurt içi kargo işlemleri, PTT yurt dışı kargo işlemlerini yapabilir.

Posta çeki hesap işlemleri, hızlı geçiş sistemi (HGS), telgraf, posta kodu sorgulama, gönderi takip, tebligat, telgraf, kayıtlı elektronik posta, gönderi süresi, gönderi ücreti, gönderi takibi, posta hizmetleri, diğer posta işlemlerini yapabilir. Bankacılık hizmetlerinden havale işlemleri, hesap işlemleri, PTT kart ve PTTmatik işlemleri, tahsilat işlemleri, sigortacılık işlemleri ve diğer ticari işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Harita

Şikayet, Yorum Yazın

Üyeliksiz direk şikayet, yorum yazabilirsiniz.

PTT İzmir (KDMM) Kargo Dağıtım Merkez Müdürlüğü, Bayraklı, İzmir için 23 şikayet, yorum yazılmış.

 1. Müşteri hizmetleri 4441788 saat 15,45 tam 16 dakika bana Çaykovskinin cihat melodisini dinlettiler kapatmasam çıldıracaktım olan telefon cihazına olacaktı.

  Böyle rezalet görülmüş değil dertleri bekletip dakika başına para yazdırmaksa devam etsinler bu millete müstahak ayıptır yaptığınız.

 2. İzmir kargo dağıtım merkezi Bayraklı Tam 1 saatten beri telefonla ulaşamadım .Bir kargo merkezine ulaşmak bu kadarmı zor çok merak ettim bilgi vermenizi rica ediyorum.

 3. Aynı gün 2 tane ptt kargodan kargom yollandı 1 tanesi bayraklı şubede 7 gündür bekliyor diğeri bayraklı olmayan başka şubeden 3 günde geldi insan 7 gün beklettiği kargoyu dünyanın obur ucuna yolluyor yazıklar olsun.

 4. Lütfen birileri şu kargoyla ilgilenebilir mi 10 gündür ürün bekliyorum sizin yüzünüzden mağdur olmak üzereyim bide en güvendiğim kargo şirketiydiniz çok üzgün ve sinirliyim

 5. Kemalpaşada oturmama rağmen benimle aynı isim ve soyisimdeki ve bayraklı da ikamet eden bayana kargom gidiyor. Arıyorum açan yok zaten 20 gündür kargo elinizde bekliyor.

 6. Kargom dağıtıma çıkarılmış fakat evde bulunmadığımız için teslim edilememiş iddiası ile kargonun gittiği adresteki kişi 65 yaş üzeridir ve sokağa çıkma kısıtlamasına tabidir kendi ekmeğini bile başkası alırken bakkala bile çıkmazken nasıl evde olmadığını iddia edebiliyorsunuz dağıtmadığınız kargolar için bahane ediyorsunuz

 7. İzmir ptt kargodan şikayetçiyim 14 mayısta 7 gündür kargom bekletiyor. Yarın beli deyil geleceyi tlf lara cevap verilmiyor gelen kolim 20 mayıs oldu hala orada. İzmir kargodan şikayetçiyiz

 8. Günlerdir bekletiyorlar kargoyu dağıtım merkezinde neyi bekliyoruz ? Neden kimseye ulaşamıyoruz bekletmenin anlamı nedir ya. Kimse telefonları açmıyor böyle rahatlık olamaz ya!

 9. En ilkel çalıştığımız zamanlarda bile bu kadar yetersiz kifayetsiz değildik niye tlf açılmaz niye cevap verilmez yazik PTT çalışıyor mu kapalımı insan var mı neden tlf açılmıyor tlf geçtim yorumum bile gitmiyor.

   1. sıkıntı değil de gecikme vardır ptt kurum devlet güvencesi altında yani covid-19 salgını var dezenfekte korunma falan derken geç kalıyor gayet normal bir durum bu da

 10. Kargom İstanbul dan Bayraklı’ya 1 (bir) günde gelirken Bayraklı’da 25.03.2020 saat 08:13 ten itibaren 5 (BEŞ) gündür bekliyor!!! telefonlara cevap veren yok!

  1. Merhaba ben de aynı durumla karşı karşıyayim. Kargonuz geldi mi ya da ulasabildiniz mi PTT kargoya?

 11. Kocaeli den kargo izmir e kargo 1 günde geliyor 21 marttan bu güne kadar bayraklı da bekletiliyor. Anlamadım.Adreste yok kağıt bıraktık diye not düşmüşler. Hiç memnun deyilim ptt kargo hizmetinden.

 12. Bayraklıdan Bornova’ya bir paketi iki gündür teslim edemeyen bir kurum; dağıtım hizmeti vermesin. Bizde açılmayan telefonları arayıp durmak zorunda kalmayalım.

 13. Kargo 3 gündür bayraklı dağıtım merkezinde bekliyor, bu kadar uzun sürmesinin bir anlamı olmadığını düşünüyorum, bayraklıdan karşıyakaya gelmesi neden bu kadar gecikti, hangi ptt şubesine gitsem yoğunluk olduğunu görmedim, madem gecikti kendim alayım diyorum ama tenezzül edip telefonlar da açılmıyor, aldığınız maaşları hakkettiğinizi düşünmüyorum, bu konunun arkasını bırakmayacağım, yasal yollardan hakkım arayacağım.

 14. Kargo samsundan izmire 1 günde geliyoda bayraklıdan karşıyakaya 5 günde gelemiyo bu nasıl iş ya!

 15. Hiçbir ptt şubesi asla telefonu açmıyor ve 2 günde gelmesi gereken kargomu 5 gündür bekliyorum ve defalardır aynı sorun!!!! Yeter artık, açmayacaksanız telefon kullanmayın!!!!!!!

 16. Telefonlarınıza bi bakin yaa ne bicim bir yer burası sabahdan beri telefonu kimse acmazmi yaa

 17. hesap özetlerim banka tarafından düzenli gönderilmesine rağmen postayla gelmiyor temmuz ağustos ayları gelmedi 1 ay geliyorsa arada 2 ay gelmiyor fakat banka düzenli gönderiyor ben şikayette bulunacağım dağımtımlarınız düzenli değil