PTT Batman (DTM) Dağıtım Toplama Müdürlüğü, Merkez, Batman

Adres: Şafak Mahallesi Ömer Muhtar Bulvarı Numara: 21 Merkez / Batman
Tel: 0 488 212 22 94

Çalışma Saatleri:

Hafta İçi:

Pazartesi: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası
Salı: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası
Çarşamba: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası
Perşembe: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası
Cuma: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası

Hafta Sonu:

Cumartesi: KAPALI
Pazar: KAPALI

* Çalışma saatleri PTT merkez şubeler, dağıtım merkezleri, posta ve kargo işleme merkezleri, diğer şube ve acenteleri çeşitli nedenlerden farklılık gösterebilmektedir. 444 1 788 PTT müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Genel Bilgilendirme:

PTT Batman (DTM) Dağıtım Toplama Müdürlüğü

PTT (postane) kuruluşu Osmanlı Devletine kadar dayanmaktadır. İlk olarak 23 Ekim 1840 tarihinde kurulmuş olan PTT günümüze kadar faaliyet göstermektedir. Ulaştırma bakanlığına bağlı olan PTT, 2013 senesinde TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) tarafından Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi olarak değiştirilmiş, günümüze kadar da halen faaliyetlerine devam etmektedir. 81 il ve illere bağlı ilçelerde, ilçelere bağlı olan kasaba, köylerde müşterilerine hizmet vermektedir.

Ülkemizde en fazla şubeye sahip olan PTT e-devlet işlemleri ve diğer devlet işlemlerini şehir merkezine veya ilçe merkezine uzak olan kişilere işlemlerini daha kolay yapabilmesi adına köy ve kasabalara birçok şube veya acente açmaktadır. Bu şube veya acente sayısı gün geçtikçe artarak devam etmektedir.

Şubeye gitmeye gerek kalmadan PTT.gov.tr internet adresinden veya 444 1 788 telefon numarasından müşterilerine şubede yapılacak birçok işlemleri bu kanallar aracılığıyla da yapılmasına olanak sağlamaktadır.

PTT posta, banka ve lojistik için yapılabilecek bazı işlemler alt tarafta kısaca bahsedilmiştir. İşlemlere bakarak PTT ürün ve hizmetleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Lojistik hizmetlerinden PTT yurt içi kargo işlemleri, PTT yurt dışı kargo işlemlerini yapabilir.

Posta çeki hesap işlemleri, hızlı geçiş sistemi (HGS), telgraf, posta kodu sorgulama, gönderi takip, tebligat, telgraf, kayıtlı elektronik posta, gönderi süresi, gönderi ücreti, gönderi takibi, posta hizmetleri, diğer posta işlemlerini yapabilir. Bankacılık hizmetlerinden havale işlemleri, hesap işlemleri, PTT kart ve PTTmatik işlemleri, tahsilat işlemleri, sigortacılık işlemleri ve diğer ticari işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Harita

Şikayet, Yorum Yazın

Üyeliksiz direk şikayet, yorum yazabilirsiniz.

PTT Batman (DTM) Dağıtım Toplama Müdürlüğü, Merkez, Batman için 33 şikayet, yorum yazılmış.

 1. 7 gündür siparişlerim Batman DTM kargo şubesinde bekliyor dağıtıma çıkarılmıyor. Bu kadar sorumsuzluk olmaz!

 2. Bu nedir ya kargom 5 gündür dağıtım merkezinde hala elime ulaşmadı. Böyle bir şey olamaz!

 3. Siz gerçekten yattığınız yerden para kazanıyorsunuz. Bu nedir kargom kaç gündür bir dağıtıma çıkmadı. Bu kadar ciddiyetsizlik olmaz.

 4. Siz gerçekten yattığınız yerden para kazanıyorsunuz. Bu nedir kargom kaç gündür bir dağıtıma çıkmadı bu kadar ciddiyetsizlik olmaz.

 5. 5 gündür kargom DTM merkezinde bekliyor dağıtıma bi çıkarmadılar bu ne rezalet.

 6. Bulmuşlar devlet işini telefonu bile aktif değil aktif olan şubeler telefon çalıyor, çalıyor aman ne uğraşacağım diyip meşgule atıyorlar. İlgileneni yok. Bir de kurum olacak vay haline ki böyle kurumun. Kargom 3 gündür şubede bekliyor.

 7. Hayatımda bu kadar ciddiyetsiz bir şirket görmedim, insanların kişisel eşyaları size zimmetli, eğer emanete saygınız yoksa bu işi yapmayacaksınız!

  O telefonları da formalite icabı oraya koyduğunuz belli zaten, herkes yoğunsa, birini oraya koyun sadece telefonlara baksın!

 8. Oradaki çalışanlar affedersiniz ne işle uğraşıyorlar. Bir kargo bu kadar bekletilir mi ya işini düzgün yapın. Oturup, oturup para kazanıyorlar. Bir daha batmanda ki ptt ye ne bir şey veririm nede sipariş veririm.

  1. Nasıl sorumsuzsunuz ya. Elime acil ulaşması gereken bir ürünü bir haftadır bekliyorum. Bir haftadan beri sizde olan ürünümü ne zaman ulaştıracaksınız acaba. Arıyorum cevap yok o telefonlar formaliteden duruyor. Lütfen biraz ciddiyet titizlik yahu.

 9. Kargolar ne zaman dağıtıma çıkıyor çok merak ediyorum. 2 haftadır kargom bekletiliyor biz gelip alacaksak neden kargo parası ödüyoruz.

 10. Ne hakkınız var bu kadar bekletmeye madem bekleteceksiniz 3 günde kargo elinizde demeyin 2 haftadır kargom elime gelmedi üstelik telefonlarınız sürekli meşgul!

 11. Berbat bir kargo şirketi şubesi 7. günüm oldu bugün daha da bekliyorum ne arayınca cevap var ne bir şey online takip sayfası yenilenmiyor ilgi alaka yok tek bir yetkili cevap vermiyor.

 12. Çok sorumsuz bir kargo işini düzgün yapma sıfır, ilgi alaka desene asla yok Batman da 6 gün sayarsak 12 gündür ben kargomu bekliyorum ve şöyle bir mesaj alıyorum bizzat müracaatınız halinde size teslim edilecektir oldu.

  Haftanın yedi günü evdeyim ne kapım çalındı ne de telefonum çaldı biz kapıda ödemeyi niye Seçip size para veriyoruz o zaman. Telefonları da sürekli meşgul cevap vermeye bile tenezzül etmiyorsunuz. İlgili kurumlara başvuracağım hiç merak etmeyin.

 13. Bu kadar berbat kötü çalışan başka bir kargo yok. Bugün 10. Gün kargomun ellerine ulaştığını görüyorum henüz bana ulaşmadı. Bu işi yapamıyorsanız bırakın başka kargo firmaları yapsın. Bir sipariş için sizi 10 gün beklemek zorunda değiliz. Şikâyet de edeceğim ilgili yerlere.

 14. Bu kadar berbat çalışan başka bir kargo daha yok! 9 gündür bekleyen kargom var aldığınız paraya size verilen maaşa yazık!

 15. Siz ne biçim bir şirketsiniz. 1 ay boyunca kargom Batman’da ulaştığı halde bana teslimat yapılmadı. 1 ayın sonunda da teslim edilmediği halde teslim edildi diye bir bilgi geldi ama kargom ortada yok. Üstelik telefonlara da cevap vermiyorsunuz.

 16. Kargom 10 günden fazladır orda bekliyor. Amacınız ne yani. isinizi doğru düzgün yapın yada kapatın gitsin ya kargomu almak için şubeye gelmek zorunda kalırsam kesinlikle birkaç lafım olacak sizlere.

  Nerelerden bir kaç güne gelen kargolar Batman’da dağıtıma çıkarılmıyor ya. Bu nasıl saçmalıktır Kesinlikle baş müdürlüğün iletişim numarası bir şekilde bulup sizi şikayet edeceğim.

  1. Kargom kaç gündür gelmedi bu ne biçim iş sabahtandır 50 kez arıyorum bir kişi bile telefonu açmıyor.

 17. Ya siz ne biçim bir şirketsiniz 5 gündür kargom DTM de duruyor böyle rezillik olmaz ya bu kadar olumsuz tepki almanıza rağmen hala kendinize çeki düzen vermiyorsunuz bence kapayın PTT yi gidip oturun evde böylece kimsenin bedduasını almazsınız

  1. Aynı sorun bizde de var kardeşimin kargosu 20 gün bekledi. Benim kargom da 9 temmuzdan beri bekliyor. İstanbuldan jet hızıyla geliyor ama batmandan evimize gelmiyor bir türlü.

   1. Ulaşabildiniz mi acaba benim ki 9 temmuzdan beri bekliyor. hayır kargonun geri gitmesinden korkuyorum.

 18. Allah sizi bildiğiniz gibi yapsın günlerdir arıyorum cevap zaten telefon çalmıyor bile orda ne işiniz var o şekilde oturarak hiçbiis yapmiyarak sadece bizler tarafından beddua ediliyorsunuz

 19. İlginç bir durum yani kargom 10 gündür neden orda tutuluyor. Ne telefonlar açılıyor ne de düzgün bir hizmet veriliyor. Artık ne yazacağımı dahi bilmiyorum.

 20. Bir kargomuz var bir türlü gelmedi 5 .6 numara çevirdim bir kaçı meşgul bir kaçı hat düşmüyor açanda konuşmuyor kapatıyor hiç bir şey anlamadım niye böyle yapıyorsunuz

 21. 7000574383618 barkot numarası olan yeni kimlik kartım evden hiç çıkmamama rağmen kapalı diye not alınmış gidip ben alacağım ama ulaşamıyorum.

 22. rezalet bi durum. 11/12/2019’da Çerkezköy’den teslim ettiğim koli 14/12/2019’da Batman pttt DTM’ye ulaşmış. bu gün ayın 18’i ve koli hala DTM’de. dağıtılmamış. üstelik 1 saatten fazladır telefonları açmıyorlar.

 23. Yemin ediyorum böyle rezalet görmedim adamlar ürünümü kapıya getirmişler heykel gibi 5 dk bekleyip gitmişler insan bi arar veya sorar zaten adresim belli böyle kuryeler olmaz ya bunlar hakkında lütfen yasal işlem başlatılmasını istiyoruz. Batman DTM Şubesi 01.06.2019 saat 10.28 de dağıtıma çıkmış ptt kargo batman DTM şubesi