PTT Batman (DTM) Dağıtım Toplama Müdürlüğü, Merkez, Batman

Adres: Şafak Mahallesi Ömer Muhtar Bulvarı Numara: 21 Merkez / Batman
Tel: 0 488 212 22 94

Çalışma Saatleri:

Hafta İçi:

Pazartesi: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası
Salı: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası
Çarşamba: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası
Perşembe: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası
Cuma: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası

Hafta Sonu:

Cumartesi: KAPALI
Pazar: KAPALI

* Çalışma saatleri PTT merkez şubeler, dağıtım merkezleri, posta ve kargo işleme merkezleri, diğer şube ve acenteleri çeşitli nedenlerden farklılık gösterebilmektedir. 444 1 788 PTT müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Genel Bilgilendirme:

PTT Batman (DTM) Dağıtım Toplama Müdürlüğü

PTT (postane) kuruluşu Osmanlı Devletine kadar dayanmaktadır. İlk olarak 23 Ekim 1840 tarihinde kurulmuş olan PTT günümüze kadar faaliyet göstermektedir. Ulaştırma bakanlığına bağlı olan PTT, 2013 senesinde TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) tarafından Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi olarak değiştirilmiş, günümüze kadar da halen faaliyetlerine devam etmektedir. 81 il ve illere bağlı ilçelerde, ilçelere bağlı olan kasaba, köylerde müşterilerine hizmet vermektedir.

Ülkemizde en fazla şubeye sahip olan PTT e-devlet işlemleri ve diğer devlet işlemlerini şehir merkezine veya ilçe merkezine uzak olan kişilere işlemlerini daha kolay yapabilmesi adına köy ve kasabalara birçok şube veya acente açmaktadır. Bu şube veya acente sayısı gün geçtikçe artarak devam etmektedir.

Şubeye gitmeye gerek kalmadan PTT.gov.tr internet adresinden veya 444 1 788 telefon numarasından müşterilerine şubede yapılacak birçok işlemleri bu kanallar aracılığıyla da yapılmasına olanak sağlamaktadır.

PTT posta, banka ve lojistik için yapılabilecek bazı işlemler alt tarafta kısaca bahsedilmiştir. İşlemlere bakarak PTT ürün ve hizmetleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Lojistik hizmetlerinden PTT yurt içi kargo işlemleri, PTT yurt dışı kargo işlemlerini yapabilir.

Posta çeki hesap işlemleri, hızlı geçiş sistemi (HGS), telgraf, posta kodu sorgulama, gönderi takip, tebligat, telgraf, kayıtlı elektronik posta, gönderi süresi, gönderi ücreti, gönderi takibi, posta hizmetleri, diğer posta işlemlerini yapabilir. Bankacılık hizmetlerinden havale işlemleri, hesap işlemleri, PTT kart ve PTTmatik işlemleri, tahsilat işlemleri, sigortacılık işlemleri ve diğer ticari işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Harita

Şikayet, Yorum Yazın

Üyeliksiz direk şikayet, yorum yazabilirsiniz.

PTT Batman (DTM) Dağıtım Toplama Müdürlüğü, Merkez, Batman için 97 şikayet, yorum yazılmış.

 1. Benim üç adet kargom üç gündür orda bekliyor ve ben bugün Bursa’ya gideceğim.

 2. Kapıma gelmesi için adres vermişim adres yetersiz diye DTM’ye bırakılmış bende saf gibi bekliyorum. Aradığım zaman sadece dağıtımda dediler sonra gelip buradan alabilirsiniz dediler ama meğerse güya dağıtıma çıktığı gün iadeye gitmiş.

 3. Benim kargom 4 gün evvel şubeye ulaşmış fakat hala dağıtıma çıkarılmamış. Bu nasıl bir hizmettir ya gerçekten başıma ilk defa böyle bir şey geliyor. İlla kargoyu almak için oraya mı gelmek gerekiyor.

 4. Ya her seferinde sizinle mi biz uğraşacağız? Kargolarımız geliyor dağıtıma neden çıkartmıyorsunuz? Bir sebep söyleyin de millet bir daha PTT kargo ile bir şey istemesin bu ne böyle ya…

 5. İşinizi asla ama asla hakkıyla yapmıyorsunuz! Dağıtıma hiçbir kargoyu çıkartmıyorsunuz. Üstelik birde bahanelerle üste çıkmaya çalışıyorsunuz. Beni oraya kadar getirmek zorunda bıraktığınız için Hakkımı helal etmiyorum.

 6. Benimde kargom 4 gündür batmana ulaşmış hala teslim edilmedi. Bu nasıl bir sorumsuzluk belki acil bir durum var.

 7. Kargom ayın 21 inden beri DTM de bekliyor. Gerçekten çok ilgisizsiniz arıyorum ama asla ulaşamıyorum. Üç haftadır vermiş olduğum siparişim elime ulaşmadı vurdumduymazlık diye buna derim.

 8. Vurdum duymaz bir kuruluş Trendyol’dan sipariş ettim yine PTT yine PTT… Eski postacılar olsaydı şimdi 10 defa getirmişlerdi.

 9. Kargom yaklaşık on gündür merkezde bekletiliyor. Nasıl bir çalışma yapıyorsunuz ki dağıtım olmuyor.

 10. PTT her seferinde bunu yapıyor. 2 gün önce PTT DTM’ye gelen kargom yine dağıtıma çıkmadı. Genel merkezin Whatsapp iletişim numarasından mağduriyetimi belirtiyorum, biz işlem yapamıyoruz diyorlar. Bu ne saçmalıktır.

 11. Ya nasıl bir şirketsiniz para ödüyoruz. Ürünümüz teslim edilmiyor oh ne güzel ya adresi bulamadık diye arayıp söylemeniz lazım. Diğer kargocular öyle yapıyor az ciddiyet ya! Bir de telefonlara ulaşamıyoruz. Böyle saçmalık olamaz

 12. Kargom bir hafta fazladır Batman DTM’de bekliyor. Ben Sason adresi vermeme rağmen neden göndermiyorsunuz. Çok ilgisizsiniz telefonlarında açmıyorsunuz.

 13. 2 haftadır kargom orda neden dağıtım yapmıyorsunuz. boşuna mı size geliyor o zaman… Size gelmesin biz kendimiz alırdık.

 14. Kargom geldiği halde dağıtım yapmıyorlar acaba batman PTT DTM yerine gitsem alabilir miyim?

  1. Şehmus bey DTM’de bekliyorsa alabilirsiniz. Yanlı orada bekleyeceğini hiç sanmam sizi bulamazlarsa size en yakın şubeye bırakıyorlar. Kargo takiptn bakın nerede ise orası ile iletişime geçin.

 15. Kargom 11.12 2020 tarihinde batmana varmış olup bugün itibarıyım 13 gün hala elime ulaşmadı. İzmir’den Batmana 3 günde ulaşan bir kargo Batman içi 13 gün ulaşmadı. Bu nasıl bir kurum anlamış değilim.

 16. Bir aydır kargom şubede ne zaman çıkarmayı düşünüyorsunuz acaba, bu ne sorumsuzluktur. Yapamayacaksanız doğru düzgün bırakın diğer kargolar yapsın. Üstüne mesaj atıp dağıtıma çıkarılmış 5 dakika sonra tekrar mesaj atıp yerinde yok ne demek. Doğru düzgün çalışılsın artık.

 17. 12 gündür Diyarbakır’dan gelen kargo hala dağıtıma çıkarılmadı. Sürekli evde sizi mi bekleyeceğiz hastaneye gidip geliyorum. Telefona da cevap vermiyorsunuz pandemiden dolayı şubeye gitmeyelim eve gelsin dedik demez olaydık. Şubeye gidersin bir havalar işinizi düzgün yapın bıktıysanız da bırakın.

 18. 5 gündür kargom orda ve dağıtıma çıkmıyor canlı çiçek gönderdim maliyeti 85 lira bozulana kadar çıkmayın dağıtıma olur mu?

 19. 15 gündür kargom dağıtıma çıkmadı. Hiçbir yerden de size ulaşamıyorum. 1 haftada İzmir’den gelen kargom 15 gündür elime geçmedi.

 20. 12 gündür kargo şubenize ulaşmış ama dağıtıma çıkarmamışsınız. 2 günde İstanbul’dan geliyor 12 günde şubede bekletiyorsunuz. Sabahtandır arıyorum telefona cevapta vermiyorsunuz bu ne sorumsuzluktur!

 21. Trendyol kargom günlerdir Batman DTM de bekletiliyor. Bir işi de düzgün yapın ya da bırakın bu ne biçim bir saçmalık bu kadar berbat bir kargo olamaz ya!

 22. Trendyol dan kargom var, Batman DTM ye 18 Kasım 2020’de gelmiş ve hala elime ulaşmadı. Adresime kargom neden getirilmiyor.

 23. Kargom gelmiş adreste olmama rağmen herhangi bir telefon bir yazı almadım. Sadece adreste yok diye not düşülmüş. Bu nasıl bir iş anlayışıdır. Hep ayni bahane adreste yok diyip gidiyorlar uğramıyorsunuz. Aldıkları paranın hakkini versinler, helal mi bu şekilde kazandığınız. İnsanları bu şekilde mağdur ediyorsunuz.

 24. Bir hafta oldu kargoya verilen siparişim. Kargomda zimmet alındı diyor. Bütün şubeleri aradım kimse açmıyor.

 25. Ne çeşit bir iş bu sizin yaptığınız? Ne telefon numarası var nede olan numaraları açan. Kargolarım günlerdir sizde dağıtıma çıkmayı bekliyor.

 26. Bir kargo 20 gündür neden bekletilir? 20 gündür zimmet almışsınız ne biçim iş yapıyorsunuz telefonunuza da ulaşılmıyor genel merkez de yapabileceğimiz bir şey yok diyor. Şaka gibi ya ne biçim kurumsunuz Allah bildiği gibi yapsın.

 27. 1 haftadan fazladır kitaplar geldi dağıtım merkezine ama hala elime ulaşmadı. Mağdur ediyorsunuz ders kitabı sipariş vermiştin. Tüm konulardan geri kaldım. Sınavına 1 hafta kaldı. Dağıtıma çıksın artık telefonları bile açmıyorsunuz.

 28. 1 haftadır kargom zimmet almışsınız. Niye vermiyorsunuz ya hakkımı helal etmiyorum.

 29. PTT kargo kadar sorumsuz bir kargo şirketi yoktur. Bir haftadır kargom batmanda ama ne teslim ediyorlar nede bir muhatap bulabiliyoruz.

 30. 19.10.2020 tarihinden beri kargom sizde görünüyor. Telefonlarınıza ulaşılmıyor şikayet ediyoruz geri dönüş yapılmıyor. Acaba ne zaman göndermeyi düşünüyorsunuz kargomu?

 31. Ben kargomu istiyorum kargomu illa şikâyetçimi olalım. Bu ne rezillik her seferinde aynı ülkenin her tarafına kargo üçüncü günde elimizde olunca batman DTM ye gelince 15 günden aşağı gelmiyor keyfinizi mi bekleyeceğiz. Ben kargomu istiyorum kargomu. Sizin yüzünden kaç gündür halletmem gereken şeyi hala bekliyorum. Gerçekten Türkiye’nin her yerinden kargo aldım.

  1. Hiç memnun değilim haftalardır kargom elime ulaşmadı. Çok sorumsuzsunuz.

 32. İki kere PTT kargoya verdim pişman oldum. İki gündür kargomu arıyorum. Bir Allah’ın kulu açmadı. Telefonu rezalet iki günde Samsun’dan Batman’a kargo gidiyor. Bir haftayı geçti hala Batman dağıtım yerinde bu kadar gevşeklik görmedim. Bir daha PTT tercihim olmaz. Gönderdiğim kargoyu on güne yakın bekletilir.

 33. Kargom 19/10/2020 tarihinden beri size ulaşmış ne zaman getirmeyi düşünüyorsunuz acaba? Bide telefonla size ulaşmaya çalışıyorum açmıyorsunuz bu sebebini öğrenebilir miyim?

 34. Kargom 16.10.2020 tarihinde sizde gözüküyor. Ne zaman teslim edeceksiniz.

 35. Telefonlara bakılmıyor. Kargolar dağıtıma çıkmıyor. Piknik mi yapıyorsunuz orada bütün gün?

 36. Günlerdir kargoyu dağıtmıyorsunuz. Orda yatmakla para alıyorsunuz. Beceremiyorsan yapma kardeşim bu işi. Yarın geldiğimde ağzımdan çıkacakların hepsini hak ediyorsunuz. Cimere de şikayette bulundum.

 37. 10 Ekimde elinize gelen ders çalışma kitabimi neden getirmiyorsunuz? Sınavıma sayenizde 32 gün kaldı. 5 6 gün yanınızda bekletiyorsunuz? Sizi şikâyet edeceğim. En berbat kargo firma sininiz. Bir haftadır evden çıkmıyorum kargom gelecek diye keyfinizi bekliyorum.

 38. Kardeşim nasıl bir şube ne kargoyu dağıtıma çıkarıyorsunuz ne telefonu açıyorsunuz. Dağıtmak zor geliyorsa bu işi yapmayın insanları mağdur etmeyin. 25 milyonluk İstanbulda İstanbul’un bir ucundan diğer ucuna 2 günde kargo gidiyor siz 500 metre ileride ki adrese teslim edemiyorsunuz. Yazıklar olsun!

 39. 9 Ekim de bugün sözde adreste kayıtlı bulunamadı diye evrak geri iade edildi. Postacı arkadaşım adresim doğru nasıl adreste bulunamıyor. Cep numarası yazıyor arasana bizi çağrı at şimdi tekrar Ankara ya gidecek. İstanbulda adamlar hizmet yapıyor hizmet kurban olun İstanbul daki dağıtıcı postacılara.

  1. Berbat bir işçiliğiniz var. Firma dağıtım şirketi rezaletsiniz işini düzgün yapmıyorlar.

 40. Mesai saatleri olmasına rağmen bu nasıl sorumsuzluk ya telefona bakan bile yok. Kargom 2 gündür şubede hala getirilmedi. Bu nasıl bir kurum nasıl bir iş anlayışı var insanları mağdur etmek nasıl hoşunuza gidiyor. Gelen kargomun tursunu kuruyacaklar pes vallahi yazıklar olsun!

 41. Pazartesi verdiğim kargo cuma oldu halen alıcının elinde değil, hiç memnun kalmadım.

 42. Bu 2. PTT yüzünden mağdur olmam 6 gündür kargom Batman’da ama hala elime ulaşmadı. Arıyorum açmıyorlar. Bu kadar sorumsuz bir kargo olamaz.

 43. 28 Eylül de şubenize gelen kargom 9 günde elime ulaşmadı nasıl bir hizmet anlayışına sahipsiniz. Adresim üzerinde yazıyor zaten bırakın yola kendi başına daha erken gelir.

 44. 16 Eylülden beri kargom şubede ama dağıtıma çıkmadı ve elime ulaşmadı aşırı şikayetçiyim.

 45. 18 Eylül’de İstanbul’dan yola çıkıp bir kaç günde Batman’a ulaşan kargom hala dağıtıma çıkmadı.

 46. Aramadığım şikayet etmediğim yer kalmadı. 17 Eylül’de giden kargo ayın 29 u olmuş hala bekliyor. 13 gün ne demek ya bir düzenleme getirin ya da kapatın kargo kabul etmeyin. Kimseyi mağdur etmeyin yani. Cimere kadar şikayetlerim sürecek.

 47. Yemin ediyorum beş gündür kargomu bekliyorum bi türlü gelmiyor PTT Kargo hizmeti puanlaması (0) sıfırdır.

 48. Ayın 19 undan beri kargom dağıtım da gözüküyor. Ne zaman getirmeyi düşünüyorsunuz acaba.

 49. Ayın 19 undan beri kargom sağlığında gözüküyor. Arıyorum telefon kapalı ne zaman kargomu getirmeyi düşünüyorsunuz acaba? İstanbuldan Batman’a iki günde gelen kargo dört gündür batmandan elime ulaşamadı!

 50. Durum bizde de öyle, KPSS kitabı almıştım sınav oldubitti açıklanmak üzere hala kitap ortalıkta yok.

 51. 17.08.2020 tarihinde dağıtım merkezine kargo ulaşmış. 21.09.2020 tarihi oldu hala bir hareketlilik yok. Pandemi sürecinde anlıyoruz ama bu kadar da pes yani!

 52. 7 gündür siparişlerim Batman DTM kargo şubesinde bekliyor dağıtıma çıkarılmıyor. Bu kadar sorumsuzluk olmaz!

 53. Bu nedir ya kargom 5 gündür dağıtım merkezinde hala elime ulaşmadı. Böyle bir şey olamaz!

 54. Siz gerçekten yattığınız yerden para kazanıyorsunuz. Bu nedir kargom kaç gündür bir dağıtıma çıkmadı. Bu kadar ciddiyetsizlik olmaz.

 55. Siz gerçekten yattığınız yerden para kazanıyorsunuz. Bu nedir kargom kaç gündür bir dağıtıma çıkmadı bu kadar ciddiyetsizlik olmaz.

 56. 5 gündür kargom DTM merkezinde bekliyor dağıtıma bi çıkarmadılar bu ne rezalet.

 57. Bulmuşlar devlet işini telefonu bile aktif değil aktif olan şubeler telefon çalıyor, çalıyor aman ne uğraşacağım diyip meşgule atıyorlar. İlgileneni yok. Bir de kurum olacak vay haline ki böyle kurumun. Kargom 3 gündür şubede bekliyor.

 58. Hayatımda bu kadar ciddiyetsiz bir şirket görmedim, insanların kişisel eşyaları size zimmetli, eğer emanete saygınız yoksa bu işi yapmayacaksınız!

  O telefonları da formalite icabı oraya koyduğunuz belli zaten, herkes yoğunsa, birini oraya koyun sadece telefonlara baksın!

 59. Oradaki çalışanlar affedersiniz ne işle uğraşıyorlar. Bir kargo bu kadar bekletilir mi ya işini düzgün yapın. Oturup, oturup para kazanıyorlar. Bir daha batmanda ki ptt ye ne bir şey veririm nede sipariş veririm.

  1. Nasıl sorumsuzsunuz ya. Elime acil ulaşması gereken bir ürünü bir haftadır bekliyorum. Bir haftadan beri sizde olan ürünümü ne zaman ulaştıracaksınız acaba. Arıyorum cevap yok o telefonlar formaliteden duruyor. Lütfen biraz ciddiyet titizlik yahu.

 60. Kargolar ne zaman dağıtıma çıkıyor çok merak ediyorum. 2 haftadır kargom bekletiliyor biz gelip alacaksak neden kargo parası ödüyoruz.

 61. Ne hakkınız var bu kadar bekletmeye madem bekleteceksiniz 3 günde kargo elinizde demeyin 2 haftadır kargom elime gelmedi üstelik telefonlarınız sürekli meşgul!

 62. Ayın 19 undan beri kargom sizde ne zaman dağıtıma çıkarmayı düşünüyorsunuz acaba?

 63. Berbat bir kargo şirketi şubesi 7. günüm oldu bugün daha da bekliyorum ne arayınca cevap var ne bir şey online takip sayfası yenilenmiyor ilgi alaka yok tek bir yetkili cevap vermiyor.

 64. Çok sorumsuz bir kargo işini düzgün yapma sıfır, ilgi alaka desene asla yok Batman da 6 gün sayarsak 12 gündür ben kargomu bekliyorum ve şöyle bir mesaj alıyorum bizzat müracaatınız halinde size teslim edilecektir oldu.

  Haftanın yedi günü evdeyim ne kapım çalındı ne de telefonum çaldı biz kapıda ödemeyi niye Seçip size para veriyoruz o zaman. Telefonları da sürekli meşgul cevap vermeye bile tenezzül etmiyorsunuz. İlgili kurumlara başvuracağım hiç merak etmeyin.

 65. Bu kadar berbat kötü çalışan başka bir kargo yok. Bugün 10. Gün kargomun ellerine ulaştığını görüyorum henüz bana ulaşmadı. Bu işi yapamıyorsanız bırakın başka kargo firmaları yapsın. Bir sipariş için sizi 10 gün beklemek zorunda değiliz. Şikâyet de edeceğim ilgili yerlere.

 66. Bu kadar berbat çalışan başka bir kargo daha yok! 9 gündür bekleyen kargom var aldığınız paraya size verilen maaşa yazık!

 67. Siz ne biçim bir şirketsiniz. 1 ay boyunca kargom Batman’da ulaştığı halde bana teslimat yapılmadı. 1 ayın sonunda da teslim edilmediği halde teslim edildi diye bir bilgi geldi ama kargom ortada yok. Üstelik telefonlara da cevap vermiyorsunuz.

 68. Kargom 10 günden fazladır orda bekliyor. Amacınız ne yani. isinizi doğru düzgün yapın yada kapatın gitsin ya kargomu almak için şubeye gelmek zorunda kalırsam kesinlikle birkaç lafım olacak sizlere.

  Nerelerden bir kaç güne gelen kargolar Batman’da dağıtıma çıkarılmıyor ya. Bu nasıl saçmalıktır Kesinlikle baş müdürlüğün iletişim numarası bir şekilde bulup sizi şikayet edeceğim.

  1. Kargom kaç gündür gelmedi bu ne biçim iş sabahtandır 50 kez arıyorum bir kişi bile telefonu açmıyor.

 69. Ya siz ne biçim bir şirketsiniz 5 gündür kargom DTM de duruyor böyle rezillik olmaz ya bu kadar olumsuz tepki almanıza rağmen hala kendinize çeki düzen vermiyorsunuz bence kapayın PTT yi gidip oturun evde böylece kimsenin bedduasını almazsınız

  1. Aynı sorun bizde de var kardeşimin kargosu 20 gün bekledi. Benim kargom da 9 temmuzdan beri bekliyor. İstanbuldan jet hızıyla geliyor ama batmandan evimize gelmiyor bir türlü.

   1. Ulaşabildiniz mi acaba benim ki 9 temmuzdan beri bekliyor. hayır kargonun geri gitmesinden korkuyorum.

 70. Allah sizi bildiğiniz gibi yapsın günlerdir arıyorum cevap zaten telefon çalmıyor bile orda ne işiniz var o şekilde oturarak hiçbiis yapmiyarak sadece bizler tarafından beddua ediliyorsunuz

 71. İlginç bir durum yani kargom 10 gündür neden orda tutuluyor. Ne telefonlar açılıyor ne de düzgün bir hizmet veriliyor. Artık ne yazacağımı dahi bilmiyorum.

 72. Bir kargomuz var bir türlü gelmedi 5 .6 numara çevirdim bir kaçı meşgul bir kaçı hat düşmüyor açanda konuşmuyor kapatıyor hiç bir şey anlamadım niye böyle yapıyorsunuz

 73. 7000574383618 barkot numarası olan yeni kimlik kartım evden hiç çıkmamama rağmen kapalı diye not alınmış gidip ben alacağım ama ulaşamıyorum.

 74. rezalet bi durum. 11/12/2019’da Çerkezköy’den teslim ettiğim koli 14/12/2019’da Batman pttt DTM’ye ulaşmış. bu gün ayın 18’i ve koli hala DTM’de. dağıtılmamış. üstelik 1 saatten fazladır telefonları açmıyorlar.

 75. Yemin ediyorum böyle rezalet görmedim adamlar ürünümü kapıya getirmişler heykel gibi 5 dk bekleyip gitmişler insan bi arar veya sorar zaten adresim belli böyle kuryeler olmaz ya bunlar hakkında lütfen yasal işlem başlatılmasını istiyoruz. Batman DTM Şubesi 01.06.2019 saat 10.28 de dağıtıma çıkmış ptt kargo batman DTM şubesi