PTT Anadolu Yakası (KİM) Kargo İşleme Merkezi, Üsküdar, İstanbul

Adres: Acıbadem Mahallesi Acıbadem Caddesi Numara: 133 Üsküdar / İstanbul
Tel: 0 216 325 42 10
Faks: 0 216 340 31 96

Çalışma Saatleri:

Hafta İçi:

Pazartesi: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası
Salı: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası
Çarşamba: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası
Perşembe: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası
Cuma: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası

Hafta Sonu:

Cumartesi: KAPALI
Pazar: KAPALI

* Çalışma saatleri PTT merkez şubeler, dağıtım merkezleri, posta ve kargo işleme merkezleri, diğer şube ve acenteleri çeşitli nedenlerden farklılık gösterebilmektedir. 444 1 788 PTT müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Genel Bilgilendirme:

PTT Anadolu Yakası (KİM) Kargo İşleme Merkezi, Üsküdar

PTT (postane) kuruluşu Osmanlı Devletine kadar dayanmaktadır. İlk olarak 23 Ekim 1840 tarihinde kurulmuş olan PTT günümüze kadar faaliyet göstermektedir. Ulaştırma bakanlığına bağlı olan PTT, 2013 senesinde TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) tarafından Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi olarak değiştirilmiş, günümüze kadar da halen faaliyetlerine devam etmektedir. 81 il ve illere bağlı ilçelerde, ilçelere bağlı olan kasaba, köylerde müşterilerine hizmet vermektedir.

Ülkemizde en fazla şubeye sahip olan PTT e-devlet işlemleri ve diğer devlet işlemlerini şehir merkezine veya ilçe merkezine uzak olan kişilere işlemlerini daha kolay yapabilmesi adına köy ve kasabalara birçok şube veya acente açmaktadır. Bu şube veya acente sayısı gün geçtikçe artarak devam etmektedir.

Şubeye gitmeye gerek kalmadan ptt.gov.tr internet adresinden veya 444 1 788 telefon numarasından müşterilerine şubede yapılacak birçok işlemleri bu kanallar aracılığıyla da yapılmasına olanak sağlamaktadır.

PTT posta, banka ve lojistik için yapılabilecek bazı işlemler alt tarafta kısaca bahsedilmiştir. İşlemlere bakarak PTT ürün ve hizmetleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Lojistik hizmetlerinden PTT yurt içi kargo işlemleri, PTT yurt dışı kargo işlemlerini yapabilir.

Posta çeki hesap işlemleri, hızlı geçiş sistemi (HGS), telgraf, posta kodu sorgulama, gönderi takip, tebligat, telgraf, kayıtlı elektronik posta, gönderi süresi, gönderi ücreti, gönderi takibi, posta hizmetleri, diğer posta işlemlerini yapabilir. Bankacılık hizmetlerinden havale işlemleri, hesap işlemleri, PTT kart ve Pttmatik işlemleri, tahsilât işlemleri, sigortacılık işlemleri ve diğer ticari işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Harita

Şikayet, Yorum Yazın

Üyeliksiz direk şikayet, yorum yazabilirsiniz.

PTT Anadolu Yakası (KİM) Kargo İşleme Merkezi, Üsküdar, İstanbul için 33 şikayet, yorum yazılmış.

 1. Ben bu kadar sorumsuz bir şube görmedim. Bir daha mı tövbeler olsun. 😡

 2. Adres yetersizliği nedeniyle kargom 4 gündür şubede bekliyor ve ben adresime baktığımda hiç bir eksiklik görmüyorum kusura bakmayın ya da bakın! Adres yetersizliği nedir acaba bu tamamen kargocunun adrese teslim etmemesi bilerek yaptığı bir şeydir. Daha önce gelen kargocular sıkıntı yasamadım. Bir bu kargom adres yetersizliği bu oldun.

 3. KP03367074226 nolu kargom sabah mesaj geldi dağıtıma çıktı diye aksama kadar evde bekledim gelen olmadı gelen mesaja baktım. 17:45 Acıbadem kargoya iade edilmiş. Müşteri temsilcisine sordum yardımcı olamadı. kargom iade edilmesin dedim ona da yetkim yok dedi.

 4. Telefonumu bir kez çaldırdılar ben de geri döndüm cevap vermediler. Tekrar, tekrar aramadan sonra 15 dakika beklettiler. Konuşamadım. “Numaranız kaydedildi aranacaksınız” dendi ama arayan soran yok. Mesaj geldi “Kargonuz teslim edilememiştir.” diye. Şaka mı bu?

 5. Müşteri hizmetleri 15 dakika bekletiyor sonra hiçbir şey yapamıyoruz diye kapatıyorlar. Şubeler asla açmıyor. Getirmedikleri kargo için gidip alamazsınız diyorlar anca bekleyeceğiz.

  Yaptığınız işte bir anlam olduğunu düşünüyorsanız helal olsun. Sizi ücretsiz seçmektense ücret ödeyip başka bir kargo seçerim. Bu rezillik çekilmez. PTT kargo sadece pişmanlıktır. Hizmet sıfırdır.

 6. 4 veya 6 gün içinde gelir dediğiniz kargom 8 gün oldu hala gelmedi. Yazık değil mi, bu kadar sorumsuzluk olamaz.

 7. Kardeşim bu duyarsızlık nedir, hangi çağdayız? Ulaşabileceğim hiç kimse yok yazık!

 8. Kütahyanın Domaniç ilçesinden bana gönderilen bir adet cep telefonum vardı. Fakat hala elime geçmedi. Akıbeti hakkında bilgi almak istiyorum. Pendik Posta Dağıtım gerçekleme düzenlemiş yani sizin torbanızdan benim telefonum çıkmamış fakat siz torbaya ekledik deniliyor.

 9. Kargom 6 gündür bekliyor, yola çıkmamış. Bu nasıl işleyiş bu nasıl bir kurumdur.

 10. 29 Mayıstan beri kargo şubenizde bekliyor dalga mı geçiyorsunuz ya? İade süresi geçtikten sonra teslim edemeyip bana geri mi getireceksiniz.

 11. 28 Mayıstan beri kargom merkezinizde bekletiliyor. Ne ulaşabileceğimiz bir telefonun ne bir başka iletişim kanalınız var, lütfen biraz saygı ve ciddiyet.

 12. İstanbulda oturuyorum. İstanbuldaki kargo paketime 14 gündür ulaşamıyorum. Telefonlar hep meşgul çalıyor.

 13. Yapacağınız işi seviyim bir daha. Her seferinde aynı sorun yapmak istemiyorsanız bırakın bu işi millet size kargo ücreti ödüyor.

 14. Ne telefon açıyorsunuz ne bir şey yapıyorsunuz. İnsanları delirtmişsiniz ne biçim kargo şirketisiniz siz ya! Benim kargom önemli çiçekler mahvolacak sizin yüzünüzden yemin ederim her yere tek, tek yazacağım.

 15. Kardeşim adreste ulaşamadık diye 2 gündür mesaj atıyorsunuz. Şu anda evdeyim yine ulaşamadık diye mesaj atıyorsunuz

 16. Yazmazsam patlayacağım. PTT Gn.Md kulak çeksin 2781521783839 aynı gün düşüyor yine aynı yerde bir iki günde kayboluyor. Dağıtıca verildi gidildi bulunamadı iade edildi. İstanbul içinde bu olay Oysa Niğdeye açık adresim belli ama yok rezalet lütfen kapatın. Virüs var ama çıkmak yasak tlf cevap verende yok

 17. 2751429479073 nolu kargom günlerdir istanbul anadolu yakası kim şubesinde beklemede neden acaba madur ediliyoruz

 18. 13.02.2020 de yurtdışı (MOSKOVA ) iade dokuman (KIM) de bekletiliyor. Ne zaman gönderici adresine iade edeceksiniz, bu hizmet için bendeli ödendi. Sizde lütfen işinizi biraz daha titizlikle yapın

 19. Gerçekten siz bu kargo olayını kapatın bence olmuyor yani anca parayı alıp insan bekletiyorsunuz şimdiye elli kere elimde olacak kargo hala sevk edildi diyor.

  Kardeşim 16 saatte İstanbuldan İzmir’e çoktan gelip elimde olmuştu. Bence kargo olayını yapamıyorsunuz ve bir daha asla ama asla sizden gram bir şey almam etmem rezalet hele o telefonların açılmaması sinir krizi sebebidir.

 20. Kargom iki gündür merkezinizde amaçsızca bekletiliyor. Telefonlara cevap veren yok. Böyle iş mi olur?

 21. 29.11 kargo onaylandı. 24.12 kargom hala elimde değil neredeyse 1 ay oldu bu nasıl sorumsuzluktur. Anadolu KİM’de gözüküyor hala bir oraya bir buraya oyuncak ettiniz. Kendinize kargoyu Avrupa yakasına bile getiremediniz. Ücreti de ödenmiş insanlarla oyun oynamaktan başka göreviniz yok oturduğunuz koltukta bir daha asla!

 22. Tam anlamıyla rezalet bir çalışma sisteminiz var! Kargom nerede? 2 Aralıktan beri bekliyorum. Şikâyet kutusu yapmışsınız şubede şikayet kutusu var ama bakmayacaksanız boşuna insanları uğraştırmayın.

 23. Dolap programından sattığım 10 Aralık’ta kargoya verdiğim ürün 12 Aralık’ta PTT Anadolu yakası kime geldi hala dağıtıma çıkmadı. Acaba dağıtıma çıkarmak için neyi bekliyorsunuz. Hakkınızda bu kadar şikâyet varken neden düzgün iş yapmıyorsunuz, neden sizlerden sorumlu olanlar işlerini yapmıyor?

 24. Koton’dan PTT Anadolu Yakası KİM’e 5 Aralık’ta teslim edilen kargom bir haftadır aynı yerde duruyor.. Yine Koton’dan 30 Kasım’da kargoya verildiği söylenen bir başka kargom ile ilgili hiçbir bilgi çıkmıyor. Muhtemelen kaybettiniz. Telefonlar ya meşgul ya cevap vermiyorsunuz.. Diğer firmalar iki günde kargo teslim ederken PTT kargonun bu vurdumduymazlığı nedir?

 25. Kayseri’den İstanbul’a kargo gönderdim. 10 gün oldu hala sizde! Yürüyerek götürseydim varmıştı şimdiye kadar. Telefonlarınız sürekli meşgul nasıl bir hizmet sunuyorsunuz siz!

 26. Rezalet bir hizmetiniz var. Lütfedip telefonlara bile bakmıyorsunuz. 1 hafta oldu hala transfer sürecinde gözüküyor.

 27. Berbat bir kargonuz var bir daha asla kullanmayacağım. 1 hafta oldu ve daha bekliyorum. Birde reklâmlarda 3 iş günü diyorsunuz yazıklar olsun!

  1. Bütün numaralarınız meşgul çalıyor. Nasıl ulaşacağız size bu nasıl hizmet İstanbul içi bir kargo 6 gün oldu hale yoktur.