PTT Afyonkarahisar (PİDM) Posta İşletim Dağıtım Merkezi, Merkez, Afyonkarahisar

Adres: Yenice Mahallesi Maraşal Fevzi Çakmak Bulvarı Numara: 51 Sahipata / Merkez / Afyonkarahisar
Tel: 0 272 223 43 11

Genel Bilgilendirme:

PTT Afyonkarahisar (PİDM) Posta İşletim Dağıtım Merkezi

PTT (postane) kuruluşu Tanzimat Fermanına kadar dayanmaktadır. Ulaştırma bakanlığına bağlı olan PTT, 2013 senesinde TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) tarafından Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi olarak değiştirilmiş, günümüze kadar da halen faaliyetlerine devam etmektedir. 81 il ve illere bağlı ilçelerde, ilçelere bağlı olan kasaba, köylerde müşterilerine hizmet vermektedir.

Ülkemizde en fazla şubeye sahip olan PTT e-devlet işlemleri ve diğer devlet işlemlerini şehir merkezine veya ilçe merkezine uzak olan kişilere işlemlerini daha kolay yapabilmesi adına köy ve kasabalara birçok şube veya acente açmaktadır. Bu şube veya acente sayısı gün geçtikçe artarak devam etmektedir.

PTT posta, banka ve lojistik için yapılabilecek bazı işlemler alt tarafta kısaca bahsedilmiştir. İşlemlere bakarak PTT ürün ve hizmetleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Lojistik hizmetlerinden PTT yurt içi kargo işlemleri, PTT yurt dışı kargo işlemlerini yapabilir.

Posta çeki hesap işlemleri, hızlı geçiş sistemi (HGS), telgraf, posta kodu sorgulama, gönderi takip, tebligat, telgraf, kayıtlı elektronik posta, gönderi süresi, gönderi ücreti, gönderi takibi, posta hizmetleri, diğer posta işlemlerini yapabilir.

Bankacılık hizmetlerinden havale işlemleri, hesap işlemleri, PTTkart ve PTTmatik işlemleri, tahsilat işlemleri, sigortacılık işlemleri ve diğer ticari işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Harita

Şikayet, Yorum Yazın

Üyeliksiz direk şikayet, yorum yazabilirsiniz.

PTT Afyonkarahisar (PİDM) Posta İşletim Dağıtım Merkezi, Merkez, Afyonkarahisar için 4 şikayet, yorum yazılmış.

  1. Gelen kargonun PTT kargo ile anlaşmalı olduğunu bilseydim getirtmezdim. Acil diye bir şey alıyorum 2. gün daha teslim edilmedi. 2 tane malzeme aldım diğeri kargo ile diğer gün teslim edildi.

  2. PTT kargo ile beklediğim kargo günlerdir tarafıma ulaşamadı. Nerede diye Afyondaki bütün PTT numaralarını defalarca aradım. Telefon çalıyor, çalıyor açan yok. Bu kadar da olamaz. 4441788 i de açan eden yok.

  3. Bir kere de işinizi düzgün yapın ya! Kaç gündür dağıtıma çıkarıyorsunuz kargomu ama bir türlü eve getiremediniz.

  4. 2708572881253 takip nolu Hepsiburada kargomun teslim edilemediğinden Afyonkarahisar PİDM PTT ye bırakıldığı ve müracaatımda tesliminin sağlanacağı telefonuma mesaj atılmıştır. Benim adresine ne telefon açılmış, ne de mesai saatleri içerisinde bir gelme olmuştur. Bu durum PTT Kargo!ya yakışmamaktadır. Bu durumu ayrıca Hepsiburada ‘ya da bildireceğim.