PTT 75. Yıl (PİM) Posta İşleme ve Dağıtım Merkezi, İlkadım, Samsun

Adres: Liman Mahallesi Bafra Caddesi Numara: 3 İlkadım / Samsun
Tel: 0 362 445 28 17
Diğer Tel: 0 362 445 28 20
Faks: 0 362 445 24 46

Çalışma Saatleri:

Hafta İçi:

Pazartesi: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası
Salı: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası
Çarşamba: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası
Perşembe: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası
Cuma: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası

Hafta Sonu:

Cumartesi: KAPALI
Pazar: KAPALI

* Çalışma saatleri PTT merkez şubeler, dağıtım merkezleri, posta ve kargo işleme merkezleri, diğer şube ve acenteleri çeşitli nedenlerden farklılık gösterebilmektedir. 444 1 788 PTT müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Genel Bilgilendirme:

PTT 75. Yıl (PİM) Posta İşleme ve Dağıtım Merkezi, İlkadım, Samsun

PTT (postane) kuruluşu Osmanlı Devletine kadar dayanmaktadır. İlk olarak 23 Ekim 1840 tarihinde kurulmuş olan PTT günümüze kadar faaliyet göstermektedir. Ulaştırma bakanlığına bağlı olan PTT, 2013 senesinde TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) tarafından Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi olarak değiştirilmiş, günümüze kadar da halen faaliyetlerine devam etmektedir. 81 il ve illere bağlı ilçelerde, ilçelere bağlı olan kasaba, köylerde müşterilerine hizmet vermektedir.

Ülkemizde en fazla şubeye sahip olan PTT e-devlet işlemleri ve diğer devlet işlemlerini şehir merkezine veya ilçe merkezine uzak olan kişilere işlemlerini daha kolay yapabilmesi adına köy ve kasabalara birçok şube veya acente açmaktadır. Bu şube veya acente sayısı gün geçtikçe artarak devam etmektedir.

Şubeye gitmeye gerek kalmadan PTT.gov.tr internet adresinden veya 444 1 788 telefon numarasından müşterilerine şubede yapılacak birçok işlemleri bu kanallar aracılığıyla da yapılmasına olanak sağlamaktadır.

PTT posta, banka ve lojistik için yapılabilecek bazı işlemler alt tarafta kısaca bahsedilmiştir. İşlemlere bakarak PTT ürün ve hizmetleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Lojistik hizmetlerinden PTT yurt içi kargo işlemleri, PTT yurt dışı kargo işlemlerini yapabilir.

Posta çeki hesap işlemleri, hızlı geçiş sistemi (HGS), telgraf, posta kodu sorgulama, gönderi takip, tebligat, telgraf, kayıtlı elektronik posta, gönderi süresi, gönderi ücreti, gönderi takibi, posta hizmetleri, diğer posta işlemlerini yapabilir. Bankacılık hizmetlerinden havale işlemleri, hesap işlemleri, PTT kart ve PTTmatik işlemleri, tahsilat işlemleri, sigortacılık işlemleri ve diğer ticari işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Harita

Yorum Yazın

Üyelik gerektirmez, direk yorum yazabilirsiniz!

PTT 75. Yıl (PİM) Posta İşleme ve Dağıtım Merkezi, İlkadım, Samsun için 24 yorum yazılmış.

 1. Gazi AKBAŞ

  bu kadar çok çalışmayın yorulursunuz 2 gündür elinizde olan kargomu getirmediniz getirmeyinde zaten

 2. kargom elinize ulaşalı bir hafta oldu ne zaman dağıtıma çıkarılacak acaba ayıptır yaa telefonlara da bakılmıyor böyle saçmalık olamaz buda son olsun ptt den kargo siparişi vermek!

 3. Memur iş istiyor ?

 4. Yazıklar olsun. Bir paketi kaç gündir getiremediniz. Telefona bakan yok. Gerçekten çok yazık, insanların hakkına giriyorsunuz.

 5. Burayı insanlara işkence için mi açtınız ya! Bir de geldik bulamadık diye not veriyorlar firmaya. Ulaşmak zaten mümkün değil. Kimse bakmıyor telefona

  1. Ne kadar surede geldi kargonuz benim 5 gün oldu artik olasılıkları hesaplamaya başladım da

 6. BEKİR TANDOĞAN

  8 GÜNDÜR KARGO DAĞITIMA ÇIKMAMIŞ. KİMİ KİME ŞİKAYET EDECEZ? YA ARKADAŞIM. BİLEREK Mİ YAPIYOSUNUZ, PTT KARGOYU KULLANMAYALIM DİYE.

 7. Telefonu bari açın yaaa . zimmet alındı dio ama kargom gelmiooo bu ne yaaa ayıptır yaa

  1. Ben de aynı durumdayım. Geldi mi acaba kargonuz

 8. Hakan ARBER

  Telefon açılmaz, kargo dağıtıma çıkmaz. Biz orada dursun diye mi yolladık

  1. Enes Aydın

   Muhatap bulabildiniz mi aynı sorundan mustaribim bende

 9. Telefonları neden açmıyorsunuz 1 günde istanbuldan samsuna gelen kargo 4 günde şehir içindeki adrese ulaşmıyor.

 10. Kargoyuda ben mi dağıtıma çıkartayım kardeşim .

 11. Kenan MERT

  size yazıklar olsun. telefona bakmıyorsunuz.

 12. Dünyanın en gereksiz , saç baş yolduran kurumu bu da şubesi. Biz de ne bekliyoruz ki devlet memurundan. Veya şikayet etmemiz kimin umrunda ki! Siz 4 saat öğle arası yapmaya devam

 13. Yasin TEKİN

  Gördüğüm en işini düzgün yapmayan kargo şirketisiniz. Kaliteden ve müşteri memnuniyetiyle gram alakaları yok. Ne bekliyoruz ki adı üstüne ptt zaten. Bir daha alisveris mi?Asla. Bu samsun subeye bir ayar çekmeleri lazim!

 14. Bu ilk değil defarlarca kargom şubeye geldiği halde dağıtıma çıkarmıyolar 5 gündür kargom bekliyor. Telefonlara hiçbir şekilde bakılmıyo nasıl bir iş bu ya yazıklar olsun. Daha asla pttyi kullanmıcağım. Tekrar yazıklar olsun

 15. Adnan GEDİK

  çok şaçma gereksiz bir kurum, 8 gündür kargomu teslim etmediler,arıyorum cevap veren yok, özellikle ptt kargo ile yollayın dedim ama çok pişmanım, böyle sorumsuzluk ilğisizlik olurmu ya.

 16. Çilem Çevik

  Ulaşılmayacak ise neden telefon numarası var anlamıyorum kargo 6 gündür elinizde çıkarmıyorsunuz bekliyoruz siz ne sorumsuz insanlarsınız millet is arıyor bir işe yaramayacaksanız çıkın da başkaları çalışsın ayıp yaptığınız

 17. YUNUS İŞCAN

  ptt 75. yıl telefonu hiç cevap vermezmi. maşallah çokkkkkk meşguller

  1. İşinizi yapın boşuna para alıyorsunuz telefona bile bakmıyorsunuz ayıp utanın bu nasıl iş anlayışı

 18. merve ataman

  samsun 75.yıl pim telefonlarına asla ulaşamıyorum. 10 gün önce adıma gönderilen kargo halen elime ulaşmadı , bu konuda muhattap da bulunamıyor maalesef.

 19. Ya bu nasıl bir iştir sabahtan beri arıyorum telefonu açan yok kargom hala gelmedi nasıl çalışıyorlar nasıl is görüyorlar ben bilmiyorum ya teli açıpta bilgi versene gelicek veya gelmicek diye telefona neden bakılmıyor

 20. Kargom dağıtıma çıktı evde olduğum halde kargomu postaneye bırakıp Bir de bana evde bulunmadığınız için kargonuz ilyasköy PTT bırakılmıştır diye mesaj geliyor nasıl bir iş yapılıyor anlayamadım ben