PTT 75. Yıl (PİM) Posta İşleme ve Dağıtım Merkezi, İlkadım, Samsun

Adres: Liman Mahallesi Bafra Caddesi Numara: 3 İlkadım / Samsun
Tel: 0 362 445 28 17
Diğer Tel: 0 362 445 28 20
Faks: 0 362 445 24 46

Çalışma Saatleri:

Hafta İçi:

Pazartesi: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası
Salı: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası
Çarşamba: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası
Perşembe: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası
Cuma: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 | 12:30-13:30 Öğlen Arası

Hafta Sonu:

Cumartesi: KAPALI
Pazar: KAPALI

* Çalışma saatleri PTT merkez şubeler, dağıtım merkezleri, posta ve kargo işleme merkezleri, diğer şube ve acenteleri çeşitli nedenlerden farklılık gösterebilmektedir. 444 1 788 PTT müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Genel Bilgilendirme:

PTT 75. Yıl (PİM) Posta İşleme ve Dağıtım Merkezi, İlkadım, Samsun

PTT (postane) kuruluşu Osmanlı Devletine kadar dayanmaktadır. İlk olarak 23 Ekim 1840 tarihinde kurulmuş olan PTT günümüze kadar faaliyet göstermektedir. Ulaştırma bakanlığına bağlı olan PTT, 2013 senesinde TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) tarafından Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi olarak değiştirilmiş, günümüze kadar da halen faaliyetlerine devam etmektedir. 81 il ve illere bağlı ilçelerde, ilçelere bağlı olan kasaba, köylerde müşterilerine hizmet vermektedir.

Ülkemizde en fazla şubeye sahip olan PTT e-devlet işlemleri ve diğer devlet işlemlerini şehir merkezine veya ilçe merkezine uzak olan kişilere işlemlerini daha kolay yapabilmesi adına köy ve kasabalara birçok şube veya acente açmaktadır. Bu şube veya acente sayısı gün geçtikçe artarak devam etmektedir.

Şubeye gitmeye gerek kalmadan PTT.gov.tr internet adresinden veya 444 1 788 telefon numarasından müşterilerine şubede yapılacak birçok işlemleri bu kanallar aracılığıyla da yapılmasına olanak sağlamaktadır.

PTT posta, banka ve lojistik için yapılabilecek bazı işlemler alt tarafta kısaca bahsedilmiştir. İşlemlere bakarak PTT ürün ve hizmetleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Lojistik hizmetlerinden PTT yurt içi kargo işlemleri, PTT yurt dışı kargo işlemlerini yapabilir.

Posta çeki hesap işlemleri, hızlı geçiş sistemi (HGS), telgraf, posta kodu sorgulama, gönderi takip, tebligat, telgraf, kayıtlı elektronik posta, gönderi süresi, gönderi ücreti, gönderi takibi, posta hizmetleri, diğer posta işlemlerini yapabilir. Bankacılık hizmetlerinden havale işlemleri, hesap işlemleri, PTT kart ve PTTmatik işlemleri, tahsilat işlemleri, sigortacılık işlemleri ve diğer ticari işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Harita

Şikayet, Yorum Yazın

Üyeliksiz direk şikayet, yorum yazabilirsiniz.

PTT 75. Yıl (PİM) Posta İşleme ve Dağıtım Merkezi, İlkadım, Samsun için 104 şikayet, yorum yazılmış.

 1. 12 Kasımda İstanbul’dan gönderilen kargom 13 Kasımda Samsun 75. Yıl PTT Merkezine geldi. Bugün 19 Kasım ve mesai bitmek üzere hala bana ulaşmadı. Bir günde İstanbul’dan Samsuna gelen kargo 1 haftada Samsun içi dağıtıma çıkamıyor. Üstelik telefonlarını sürekli arayıp kargo servisini ve santrali tuşluyorum. İkisine de cevap alamıyorum.

 2. Kargom ulaşmadığı halde teslim edildi. Oturup maaş almak için mi girdiniz PTT’ye orası babanızın çiftliğimi kaç gündür arıyorum telefonlara bakılmıyor.

 3. Telefonlara bakılmıyor. 4 gündür yeter yani kargom dağıtıma çıkmadı.

 4. Çiçek Sepeti’nden bir ürün sipariş ettim. İstanbul’dan PTT Kargo ile gönderdiler. Kargo Samsun’a geldi. Uzun sürdü ama geldi. Sonra dağıtıma çıktı. 12:34’te evde olduğumuz halde SMS geldi, evde yoktunuz diye. Kimse aramadı bile. Sonra kargomu alıp İlyasköy ilçesine göndermişler, buradan gelip alın diye SMS atıyorlar.

  Nasıl gidip alalım oradan? Kargomun orada ne işi var? Merkezdeki şubeden dağıtıma çıkan kargom neden ilçeye gidiyor? Merkeze bıraksanız oradan yürüyerek gidip alırım. Şikâyetçiyim. Gerekirse dava açacağım. Ülkedeki bütün kargo şirketleri bu yüzden kendine çekidüzen verdi ama PTT Kargo hala rezalet.

 5. Kargomu size almadım getirir misiniz artık kargomu siz orda tutun orda dursun diye almıyoruz. Her seferinde 20 gün 15 gün 10 gün sizde ya yeter 3-5 iş günü içerisinde diye alıyoruz 1 ay sonra geliyor unutuyoruz ne aldığımızı lazım olmasa almayız, lazım ki alıyoruz siz orda tutun diye değil.

 6. 84 yaşında annemin maaş kartı adreste bulunamadı diye merkeze iade edilmiş. Evde bulunmamama durumumuz kesinlikle mümkün değil çünkü yatalak annemizin başında devamlı bulunmak durumundayız.

  Bunu kamera kayıtları ile ispat edeceğim çünkü annem yatalak olduğu için gelip alma şansım yok. Tekrar adrese gelmezse kart önce ilgili tüm bakanlıklara şikâyet edip sonucuna göre yasal yollara başvuracağım. Tekrar edilen yorum diyor ben ilk kez bir yorumda bulundum.

 7. Bu nasıl bir iştir askeriye olduğu için tek kişi teslim aldı diye o kişinin ismi yazılıyor. Hiçbir onaylama alınmadan yapılıyor. Nasıl bir şirket nasıl bir çalışma anlayışı bu böyle olur mu? Telefonla iletişim sağlamaya çalışıyorum hatta bakan yok. Açmayacaksanız o telefon hatanı süs olarak ne diye koydunuz.

 8. Samsun 75. Yıl şubesi insanları mağdur etmekten başka bir şey değil sizin yaptığınız. 10 gün oldu adıma gönderilen kargo elime ulaşmadı. Bu yaptığınız iş mi? Arıyoruz kesinlikle açan yok, muhatap bulamıyoruz. Gel al kargoya döndünüz demek! Şikâyetlerinizi lütfen gerekli mercilere bildirin.

 9. Evde olduğum halde evde yoktu diyip üstüne de alıcı ürünü iade etti demişler.

 10. İzmir den kargomu verdim ertesi gün Samsuna varmış ama 10 gündür adrese teslim etmeyip bekletiyorlar. Bu bir kul hakkıdır helal etmiyorum yetkililerin derhal buna bir çözüm bulmasını istiyoruz bir daha PTT ile göndermeyeceğim.

 11. Evde olduğuma rağmen alıcı adreste yoktu diye sisteme not düşmüşler. Evdeydim bari böyle söylemeyin kargomu getirin.

 12. Telefonlara bakan yok. İlgi alaka sıfır, nasıl bir hizmet anlayışınız var. Kargom gelecek sistemde dağıtıcıya verildi diyor. Ben evde bekliyorum kargo gelecek diye. Kargo gelmiyor. Ertesi gün sistemde evde bulunamadı yazıyor. Siz nasıl bir hizmet yürütüyorsunuz acaba?

 13. 11 Aralık kargoyu gönderdim 18 Aralık’ta oraya ulaştı hala neyi bekliyorsunuz. Bir daha PTT kargo ile herhangi bir işlem yapmayacağım telefonlara cevap verilmiyor iletişim yok.

 14. Ayın 6 sında sizin aktarma merkezinize gelen KP03004211434 nolu kargom bugün ayın 16.sı ve hala elime geçmedi. Bu nasıl bir iştir Kimse telefonlara bakmıyor. Bu nasıl umursamazlık kimin ile muhatap olacağız ayıptır nasıl bir kargo şirketi böyle, bundan böyle özellikle ptt kargo ise istemeyeceğim.

  03/12/2020 – 13:05:34 – Kabul Edildi KIRAÇ KARGO DAĞITIM/KIRAÇ KARGO DAĞITIM ESENYURT İSTANBUL (AVR).
  03/12/2020 – 13:11:07 – PTT İşyerinden Çıktı İSTANBUL KİM Merkezine Sevk İşlemi Gerçekleşti. KIRAÇ KARGO DAĞITIM/KIRAÇ KARGO DAĞITIM ESENYURT İSTANBUL (AVR).
  06/12/2020 – 14:14:49 – PTT İşyerine Geldi SAMSUN 75.YIL P.İ.D.M/SAMSUN 75.YIL P.İ.D.M MERKEZ SAMSUN.
  16/12/2020 – 15:26:40 – Dağıtıcıya Verildi-Cihet No:551058212 SAMSUN 75.YIL P.İ.D.M/SAMSUN 75.YIL P.İ.D.M MERKEZ SAMSUN.

 15. 8 Aralık kargom Ankara’dan çıktı. 11 Aralık kargom Samsuna geldi, bugün Aralık 15 ve hala kargom gelmedi. Telefonlara zaten cevap vermiyorsunuz.

 16. 8 gündür kargom şubede ve dağıtımda olarak gözüküyor ama gelmiyor. Telefondan ulaşmakta mümkün değil.

 17. Sizin kadar işini yapmayan, sorumluluklarını umursamayan bir kurum olamaz. Personelleriniz vurdumduymaz. İşinizi layıkıyla yerine getirmiyorsanız, o kurumda çalışmayınız.

 18. Çok vurdumduymaz bir kurumsunuz. Yoğun olabilirsiniz anlıyorum, o zaman eleman tedarik etmeniz gereklidir. Telefonlara cevap dahi verilmiyor. Şubeye geldiğimizde kendi ağzınızla söylüyorsunuz telefonlara cevap vermiyoruz diye. Ayıptır ya! 1 haftadır kargo şubenizde bekliyor ille biz mi gelip alacağız. O zaman kargonun ne anlamı kaldı.

 19. En yavaş en umursamaz kargosu olduğunuz için teşekkür ederiz. 20 gün oldu kargo çıkalı bir paket yapıp getiremediniz.

 20. 3 gün önce Samsun merkeze gelen kargom hala merkezde bekletiliyor ve dağıtım yok. Pasaport olduğu için yurtdışına çıkamıyorum. Ne zaman geleceği de meçhul.

 21. Kargom ayın 21 inde İstanbul’dan çıktı 22 sinde Samsun’a geldi. Ayin 25i oldu hala kargom gelmedi. İstanbul’dan bir günde gelen kargo Samsun’da 3 gündür dolaşıyor. Bizleri mağdur etmeden başka bir şey yapmıyorsunuz.

 22. 10 gündür kargo gelmesini bekliyorum dağıtıma çıktı dedi andan beri camda kargo bekledim. Pat bir mesaj evde bulunulmadığından haber kağıdı bırakılmıştır. Bu kadar olmaz ya yazık valla! Ne kağıt var kapıda ne kargo geldi. Şimdi takip numarasın bakıyorum bile bilgi dahi yoktur.

 23. Telefonları açmıyorsunuz. Milleti boş yere uğraştırmayın. İletişime geçemiyoruz sizinle derdimizi söyleyemiyoruz. Telefonlara bakıyorsunuz, kargoyu dağıtıma çıkarmıyorsunuz pardon da siz ne yapıyorsunuz. Mahkemelik olacağız sonunda. Lütfen kargom teslim edin. İşimiz gücümüz var oturduk kargo bekliyoruz. İstanbuldan Samsuna 2 günde gelen kargo samsun içinde 4 gündür bekletiliyor.

 24. Hiç bir şekilde iletişim sağlayamıyorum. Bir sürü şikâyet kaydı oluşturdum ve asla dönüş yapılmadı. Kargomu günlerdir bekletiyorsunuz. Bu problemi sadece PTT ile yaşıyorum bu 3. oldu. İşinize ve vatandaşlara olan iş saygı ve disiplini berbat.

 25. Kargom 7 gündür elinizde 3 gündür dağıtıma çıkıyor ve geri PTT’ye gidiyor. Ne yapmaya çalışıyorsunuz. Şehir içi olduğu halde köylere dağıtım yapıyorsunuz fakat şehir içini geciktiriyorsunuz en son mahkemelik olacağız.

 26. Kargomun 20 günden fazladır gelmesini bekliyorum. Bir hafta önce kargo arabası geldi ama kargomu getirmeyi unuttuklarını söylediler ama hala gelmedi. Bir haftadır da onu bekliyorum. Ben böyle bir durumla daha önce karşılaşmamıştım. Ne demem gerektiğini bile artık bilmiyorum. Kaç gümdür telefonla arıyorum ama hiçbir şekilde ulaşamıyorum. Böyle bir sorumsuzluk olamaz. Kargomun bir an önce gelmesini istiyorum.

 27. Neden şehir içinde dağıtıma çıkmıyor? Gerçekten neden kimseye ulaşamıyoruz? Kimse telefonlarımı açmıyor? Kargom hakkında bilgi alamıyorum, müşteri hizmetlerine bile bağlanamıyorum. En son mahkemelik olduğunuzda mı iş yapmaya başlayacaksınız.

 28. Kargom 5 Ekimden beri dağıtım merkezinde görünüyor. Daha ne kadar bekleyeceğim acaba?

 29. Herkes aynı durumdan şikayetçi. kaç gün oldu hala bekliyoruz. Ben kitap bekliyorum dersler başladı ama kitaplarım zimmetinde bekliyor gönderin artık kargoları.

 30. Kargom 5 gündür zimmet alındı görünüyor neden hala dağıtım yapılmıyor.

 31. Ya kaç gün oldu hala kargom gelmedi. arıyorum açan yok bir işi de düzgün yapın.

 32. Arıyorum açan yok, 10 gündür aynı yerde gözüküyor ürünü dağıtıma çıkaran yok. Daha rezil bir firma tanımıyorum berbat!

 33. Kaç gündür zimmet alındı olarak gözüken kargomu almak için ben gideyim dedim. Artık satıcıya onay vermem lazım süresi bitti. Çalışan kargomu bulamadı karışmış olacağını söyledi. Kargolar dağıtıma da çıkmıyor ne zaman gelir bilmiyorum artık.

 34. Kaç gündür zimmet alındı olarak gözüken kargomu ben alayım diye şubeye gittim. Onay vermem lazım ve süresi dün bitti. Çalışan kargomu bulamadı karıştığını söyledi kaç gün daha bekleyeceğim acaba?

 35. KP02852568431 numaralı kargom 2 gündür şubenizde zimmette görünüyor, ne zaman teslim etmeyi düşünüyorsunuz.?

  21/09/2020 – 16:15:22 Kabul Edildi. BAŞAKŞEHİR / BAŞAKŞEHİR BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR).
  21/09/2020 – 16:44:49 PTT İşyerinden Çıktı. PTT İşyerine Sevk Edildi BAŞAKŞEHİR / BAŞAKŞEHİR BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR).
  23/09/2020 – 11:35:54 PTT İşyerine Geldi. SAMSUN 75.YIL P.İ.D.M / SAMSUN 75.YIL P.İ.D.M MERKEZ SAMSUN.
  23/09/2020 – 12:42:04 Zimmet Alındı. SAMSUN 75.YIL P.İ.D.M / SAMSUN 75.YIL P.İ.D.M MERKEZ SAMSUN.

 36. Demek ki herkese zimmette gözüküyor. Bende mevzu bende sanıyorum nerede bu kargocu?

 37. 16 Eylül’de yola çıkan kargo 25 Eylül hala gelmedi. Hakkâri’den verilmiş kargo Edirne’ye 3 günde teslim edilirken 10 günde Ankara’dan bir kargoyu getiremediniz. Yapmayın bu işi kimseyi mağdur etmeyin.

 38. Rezillik ya kargomun hala zimmette gözüküyor nasıl bir yet orası çok pişmanım çok. Benim kargom 8 gündür orda duruyor arıyorum. Kimse cevap vermiyor benim kargom neden hala çıkmadı çıkmıyor.

 39. Bu zamana kadar hiçbir sıkıntı çıkarmayan kargo, 19undan beri zimmet alındı bekliyor. Ne zaman dağıtıma çıkarmayı düşünüyorsunuz acaba bu kadar da olmaz ya!

 40. KP02838226577 Takip no’lu kargom henüz gelmedi. Ben işten izin alamıyorum ve PTT erken saatlerde kapanıyor ben kargomu nasıl alabilirim bana nasıl ulaşabilir?

  14/09/2020 – 14:13:48 Kabul Edildi AKSARAY / SANAYİ MERKEZ AKSARAY.
  15/09/2020 – 17:40:41 PTT İşyerinden Çıktı PTT İşyerine Sevk Edildi AKSARAY / AKSARAY MERKEZ AKSARAY.
  17/09/2020 – 18:28:44 PTT İşyerine Girdi Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi SAMSUN 75.YIL P.İ.D.M / SAMSUN 75.YIL P.İ.D.M MERKEZ SAMSUN.
  18/09/2020 – 02:00:24 PTT İşyerine Geldi SAMSUN 75.YIL P.İ.D.M / SAMSUN 75.YIL P.İ.D.M MERKEZ SAMSUN.
  18/09/2020 – 07:59:31 PTT İşyerine Sevk Edildi SAMSUN 75.YIL P.İ.D.M /S AMSUN 75.YIL P.İ.D.M MERKEZ SAMSUN.

  KP02838226577 Takip no’lu kargom hala bekliyor, satıcı parayı aldı, onay günüm geçti. Benim mağduriyetim ne olacak. Rezalet, kargo hizmetini iyi sağlayamıyorsunuz benim başıma gelen bu PTT ile ikinci durum. Ben zaten PTT ile gönderi yapmıyorum ama bir daha karşı tarafı özellikle uyaracağım bu tür konularda kimseden PTT ile kargo almayacağım.

 41. 17 Eylülde Perşembe günü zimmete alındı görünüyor. O gün gelmedi normal cuma da gelmesin hadi hafta sonu onu da anladım.

  Pazartesi bari getirin be bu ne iştir arkadaş 15 Eylülde yola çıkan bir kargo 20 Eylül olmuş hala yok. Çinden sipariş versem bir haftada geliyor. Kastamonu’dan şuraya 2 günde geliyor. 4 gündür zimmette görünüyor ayıptır ya.

 42. Orda boş, boş oturacağınıza milletin kargosunu teslim etsenize işiniz sizin bu değil mi? Benim gönderdiğim kargolar zamanında neden yerine gitmiyor.

 43. KP02825493098 numaralı argom 1 haftadır 75. yılda bekliyor

  07/09/2020 – 20:37:24 Kabul Edildi. MEVLANA P.İ.M. / MEVLANA P.İ.M. SELÇUKLU KONYA.
  09/09/2020 – 02:38:20 PTT İşyerinden Çıktı PTT İşyerine Sevk Edildi. MEVLANA P.İ.M. / MEVLANA P.İ.M. SELÇUKLU KONYA.
  10/09/2020 – 06:39:31 PTT İşyerine Girdi Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi. SAMSUN 75.YIL P.İ.D.M / SAMSUN 75.YIL P.İ.D.M MERKEZ SAMSUN.
  10/09/2020 – 07:20:32 PTT İşyerine Geldi. SAMSUN 75. YIL P.İ.D.M / SAMSUN 75.YIL P.İ.D.M MERKEZ SAMSUN.
  15/09/2020 – 10:19:34 Dağıtıcıya Verildi – Cihet No:551058618 SAMSUN 75.YIL P.İ.D.M / SAMSUN 75.YIL P.İ.D.M MERKEZ SAMSUN.

 44. 6 gündür kargom zimmette gelmiyor. Ne biçim iş yapıyorsunuz telefonlara bakılmıyor. Milleti böyle oyalamanıza hakkınız yok. Sizin böyle çalışma olur mu ya çalışmak istemiyorsanız kapansın PTT yeter be çocuğun kitapları gelecek kaç gündür zimmette bekliyoruz.

 45. Hiç bir şubeniz telefona cevap vermiyor. Kargom 4 gündür zimmette hala gelmedi. Çok yazık bir daha bir şey alırken bu kargodansa zaman kaybı yaşadığım için almayacağım.

 46. Benim kargom vardı bana ulaşmadı nerede olduğunu öğrenebilir miyim kargomun?

 47. Ben böyle rezil bir Kargo firması tanımadım. İnanın seçme şansım olsa asla sizi seçmem. 13 gün olmuş 3 tane ayrı firmadan gelecek olan kargom hala bekliyor dağıtım merkezinizde. Kurtlanınca getirmeyi düşünüyosunuz herhalde.

 48. Neden bakmıyorsun telefonlara illa şikayet demi bulunayım ne kadar sorumsuzsunuz kaç gündür kargoyu bekliyorum kaç gündür soruyorum açan yok evde kalın kargo gün içinde evinize ulasak diyorsun hanı nerde yeter vallahi yeter her seferinde aynısını yapıyorsunuz.

 49. 2790960222458 barkotlu kargodaki ürünüm beş gündür elime ulaşmadı bu konuda ptt kargodan hiç memnun kalmadım!

 50. İki haftadır bekliyorum hala gelmedi kapıda ödeme yapacağım bir de parayı harcamadan gelir inşallah!

 51. Kargom 1 haftadır sizin zimmetinizde bekliyor. Dağıtmayı düşünüyor musunuz? Telefonlara da cevap veren yok. Bütün kargolar cayır cayır çalışıyor. Sizin kargonuz koronadan önce de böyleydi. Sizi tercih ettiklerini bilsem zaten satın almazdım.

 52. İki kargom var biri 5 gün diğeri 10 gün oldu hala gelecek şubede görünüyor kış gelmeden inşallah kargo gelir ? İçinde çocuk yazlık sandalet var.

 53. Merhaba. 20.06.2020 de kargom şubede görünmekte bugün 29 hâlâ şubede gelir mi acaba?

 54. Ne yorumu istiyorsunuz istanbuldan siparişim geldi zimmete aldılar. Hala gelecek bir hafta oldu.Yoksa zimmetinizemi geçirdiniz bilemiyorum. Tlf.lar açılmaz bu kadar dağınık sahipsiz bir işyeri olurmu kardeşim. Yazıklar olsun bu hizmetiniz hizmetse.

 55. 6 gün önce kargo teslim almış hala dağıtımaçıkarmamışsınız bukadar sorumsuz bir iş anlayışı nasıl bircalışma pirensibi yazıklar olsun be bimere şikayette bulunacağım şimdi.

 56. Yoğunluk vardır diyoruz sesimizi çıkarmıyoruz, ama bu kadar da olmaz ya! Rica ediyorum yollayın artık şu kargoları, ayıptır yani!

  1. Kargom 4 gündür zimmetinizde duruyor ama bir türlü ulaşımı sağlanmadı. Sizinle çalışmayı tercih eden firmalardan bir daha alışveriş yapmam.

   Acelesi var diye firmadan hem kargoya verdirdim sizde takılı kaldı. Arıyorum açmıyorsunuz ki gelip orada alayım. Yazık bu nasıl çalışmadır insanları mağdur bırakıyorsunuz.

  2. Kargom 13 Ekimden bu güne şubenizde ne zaman dağıtıma çıkarmayı düşünüyorsunuz acaba? Telefonlara asla bakılmıyor en azından keşke bilgi verseniz.

 57. Müşteri hizmetlerini arıyorum kargom zimmet altında hala kargom gelmedi ücretini ödedim bu nedir ya olmuyorsa yapmayın bu işi bu zamana kadar çok güzel çalışıyordunuz yoğunluk var diyip geçiştiriyorsunuz.

  1. İğrenç bir çalışma sistemi kargom orda alınmış kaç gün oldu hala getirmediler. Telefonları yönlendirip açmıyorlar.

 58. Kargom gelmiş fakat hala bize ulaşmadı kargo geleli 1 hafta olmuş ne yapalım gelip bizmi alalım gelip alma ihtimalimiz olsa zaten kapıda teslim sipariş vermeyiz ptt uyuma evden çıkma ihtimalimiz yok anlasana!

 59. Bu ne 5 gündür kargom geleli gitmiyorlar telefonlarda bakmıyorlar yapmıyorsanız bırakın bu işi

 60. 8 gündür dağıtım bölümünde olan kargom dağıtıma çıkarılmıyor, sebebi nedir?

 61. Kargo da tek çalışan şey bilgisayar sistemi galiba. 7 gündür dağıtımı bekliyoruz. 1 günde şehirler arası gelen kargo 5 gündür şehir içi gelemedi. Kargoları 14 gün karantinada kaldıktan sonra mı dağıtıma çıkaracaksınız acaba?

 62. bu kadar çok çalışmayın yorulursunuz 2 gündür elinizde olan kargomu getirmediniz getirmeyinde zaten

 63. kargom elinize ulaşalı bir hafta oldu ne zaman dağıtıma çıkarılacak acaba ayıptır yaa telefonlara da bakılmıyor böyle saçmalık olamaz buda son olsun ptt den kargo siparişi vermek!

 64. Yazıklar olsun. Bir paketi kaç gündir getiremediniz. Telefona bakan yok. Gerçekten çok yazık, insanların hakkına giriyorsunuz.

 65. Burayı insanlara işkence için mi açtınız ya! Bir de geldik bulamadık diye not veriyorlar firmaya. Ulaşmak zaten mümkün değil. Kimse bakmıyor telefona

  1. Ne kadar surede geldi kargonuz benim 5 gün oldu artik olasılıkları hesaplamaya başladım da

 66. 8 GÜNDÜR KARGO DAĞITIMA ÇIKMAMIŞ. KİMİ KİME ŞİKAYET EDECEZ? YA ARKADAŞIM. BİLEREK Mİ YAPIYOSUNUZ, PTT KARGOYU KULLANMAYALIM DİYE.

 67. Telefonu bari açın yaaa . zimmet alındı dio ama kargom gelmiooo bu ne yaaa ayıptır yaa

 68. Telefon açılmaz, kargo dağıtıma çıkmaz. Biz orada dursun diye mi yolladık

 69. Telefonları neden açmıyorsunuz 1 günde istanbuldan samsuna gelen kargo 4 günde şehir içindeki adrese ulaşmıyor.

 70. Dünyanın en gereksiz , saç baş yolduran kurumu bu da şubesi. Biz de ne bekliyoruz ki devlet memurundan. Veya şikayet etmemiz kimin umrunda ki! Siz 4 saat öğle arası yapmaya devam

 71. Gördüğüm en işini düzgün yapmayan kargo şirketisiniz. Kaliteden ve müşteri memnuniyetiyle gram alakaları yok. Ne bekliyoruz ki adı üstüne ptt zaten. Bir daha alisveris mi?Asla. Bu samsun subeye bir ayar çekmeleri lazim!

 72. Bu ilk değil defarlarca kargom şubeye geldiği halde dağıtıma çıkarmıyolar 5 gündür kargom bekliyor. Telefonlara hiçbir şekilde bakılmıyo nasıl bir iş bu ya yazıklar olsun. Daha asla pttyi kullanmıcağım. Tekrar yazıklar olsun

 73. çok şaçma gereksiz bir kurum, 8 gündür kargomu teslim etmediler,arıyorum cevap veren yok, özellikle ptt kargo ile yollayın dedim ama çok pişmanım, böyle sorumsuzluk ilğisizlik olurmu ya.

 74. Ulaşılmayacak ise neden telefon numarası var anlamıyorum kargo 6 gündür elinizde çıkarmıyorsunuz bekliyoruz siz ne sorumsuz insanlarsınız millet is arıyor bir işe yaramayacaksanız çıkın da başkaları çalışsın ayıp yaptığınız

 75. ptt 75. yıl telefonu hiç cevap vermezmi. maşallah çokkkkkk meşguller

  1. İşinizi yapın boşuna para alıyorsunuz telefona bile bakmıyorsunuz ayıp utanın bu nasıl iş anlayışı

 76. samsun 75.yıl pim telefonlarına asla ulaşamıyorum. 10 gün önce adıma gönderilen kargo halen elime ulaşmadı , bu konuda muhattap da bulunamıyor maalesef.

 77. Ya bu nasıl bir iştir sabahtan beri arıyorum telefonu açan yok kargom hala gelmedi nasıl çalışıyorlar nasıl is görüyorlar ben bilmiyorum ya teli açıpta bilgi versene gelicek veya gelmicek diye telefona neden bakılmıyor

 78. Kargom dağıtıma çıktı evde olduğum halde kargomu postaneye bırakıldı. Bir de bana evde bulunmadığınız için kargonuz İlyasköy PTT bırakılmıştır diye mesaj geliyor. Nasıl bir iş yapılıyor anlayamadım.