Kuşadası İlçe Müftülüğü, Kuşadası, Aydın

Adres: Camiikebir Mahallesi Barbaros Hayrettinpaşa Bulvarı Yedieylül Sokak Numara: 8/2 Kuşadası / Aydın
Tel: 0 256 614 11 57
Faks: 0 256 612 05 90
Mail: kusadasi@diyanet.gov.tr

Genel Bilgilendirme:

Ülkemizde müftülüklerin amaçları insanları dini konularda doğru bilgi verme ve doğru kaynağa yönlendirmeyi amaçlamaktadır. Müftülüklerde ilahiyat üniversitesi mezunu diyanet tarafından görevlendirilen bay ve bayan din görevlileri görev yapmaktadır.

İslami konular hakkında ülkemizde Müftülükler Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı din görevlileridir. Bu sebepten dolayı İslami konular hakkında doğru bilgileri Müftülüklerden edinmek doğru bir yol olacaktır. Ülkemizde her şehir ve şehre bağlı olan ilçeler için Müftülükler bulunmaktadır. Bulunduğunuz şehir veya ilçe için Müftülükle iletişime geçebilir veya başka bir şehirde bulunan Müftülük ile de iletişime geçebilirsiniz.

Müftülüklerden:

Helal, haram, mahrem konular, cami, mescit, namaz, İslam için de doğru bir eğlence, faiz ve faiz ile kazanılan günahlar, adak, kurban. İslam’a göre doğru bir evlilik, İslamiyet göre cinsellik, anne ve babaların hakları, çocuk hakları, cihat, günah, tesettür, dinde doğru giyinme, İslam’ın önerdiği örtünme çeşitleri, takva, tasavvuf, tarikat, dini göre ticaret, içtihat.

İslam tarihi, Müslüman da ahlak ve güzel huylar, mezhepler, bela ve musibetler, peygamberler, melekler, büyük günahlar, kumar, şans oyunları, namaz, doğru namaz kılma, namaz sureleri, oruç, nafile oruçlar, zekât, hac, umre gibi konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Müslüman doğru bilgiyi öğrenmesi ve bunu hayatına uygulaması gerekmektedir. Çevreden edinen İslami konular günümüzde birçoğu yanlış olabilmektedir. Bu neden dolayı İslami konuları Müftü, müftü yardımcısı ve diğer Müftülük yetkilerinden bilgi almak en doğru yol olacaktır.

Harita

Şikayet, Yorum Yazın

Üyeliksiz direk şikayet, yorum yazabilirsiniz.

Kuşadası İlçe Müftülüğü, Kuşadası, Aydın için bir şikayet, yorum yazılmış.

  1. Kuşadası hacı Ferit Demirel camisine yolculuk sırasında namaz kılmak için gittim. Bayanlar lavabosu kapalı ve arızalı olduğunu söyledi dışarıda yatan hoca bayan namaz kılamıyor mu burada dedim. Birde pişkin, pişkin kılıyor dedi. Peki, nasıl dedim arızalı lavabo ne yapabilirim dedi. Ya nasıl bir cami görevlisi arızalı deyipte bayan lavabosu kapatabilir soruyorum.