Kaynarca İlçe Müftülüğü, Kaynarca, Sakarya

Adres: Cumhuriyet Mahallesi Terminal Caddesi Numara: 23 Kaynarca / Sakarya
Tel: 0 264 871 30 37

Genel Bilgilendirme:

Ülkemizde müftülüklerin amaçları insanları dini konularda doğru bilgi verme ve doğru kaynağa yönlendirmeyi amaçlamaktadır. Müftülüklerde ilahiyat üniversitesi mezunu diyanet tarafından görevlendirilen bay ve bayan din görevlileri görev yapmaktadır.

İslami konular hakkında ülkemizde Müftülükler Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı din görevlileridir. Bu sebepten dolayı İslami konular hakkında doğru bilgileri Müftülüklerden edinmek doğru bir yol olacaktır. Ülkemizde her şehir ve şehre bağlı olan ilçeler için Müftülükler bulunmaktadır. Bulunduğunuz şehir veya ilçe için Müftülükle iletişime geçebilir veya başka bir şehirde bulunan Müftülük ile de iletişime geçebilirsiniz.

Müftülüklerden:

Helal, haram, mahrem konular, cami, mescit, namaz, İslam için de doğru bir eğlence, faiz ve faiz ile kazanılan günahlar, adak, kurban. İslam’a göre doğru bir evlilik, İslamiyet göre cinsellik, anne ve babaların hakları, çocuk hakları, cihat, günah, tesettür, dinde doğru giyinme, İslam’ın önerdiği örtünme çeşitleri, takva, tasavvuf, tarikat, dini göre ticaret, içtihat.

İslam tarihi, Müslüman da ahlak ve güzel huylar, mezhepler, bela ve musibetler, peygamberler, melekler, büyük günahlar, kumar, şans oyunları, namaz, doğru namaz kılma, namaz sureleri, oruç, nafile oruçlar, zekat, hac, umre gibi konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Müslüman doğru bilgiyi öğrenmesi ve bunu hayatına uygulaması gerekmektedir. Çevreden edinen İslami konular günümüzde birçoğu yanlış olabilmektedir. Bu neden dolayı İslami konuları Müftü, müftü yardımcısı ve diğer Müftülük yetkilerinden bilgi almak en doğru yol olacaktır.

Harita

Şikayet, Yorum Yazın

Üyeliksiz direk şikayet, yorum yazabilirsiniz.

Kaynarca İlçe Müftülüğü, Kaynarca, Sakarya için bir şikayet, yorum yazılmış.

  1. Mahallemiz de takriben bir aydır merkezi ezan okunmuyor, bunun yanın da zaman, zaman vakit ezanlarını da duyamıyoruz.

    Merkezi ezan okunması fakat ezan okuyan görevli personelin eğitilmesi yani vakit ezanlarını farklı makam mı kıraat mı nasıl ifade edildiğini bilemedim.

    İmkân olursa farklı imamlara bu görev yaptırılabilir mi bir vatandaş olarak dile getirmek istedim, göreviniz de başarılar diliyorum.