Kamu Görevlileri Ödemeler Daire Başkanlığı SGK, Çankaya, Ankara

Adres: Mithatpaşa Caddesi Numara: 7 Çankaya / Ankara
Tel: 0 312 458 81 88
Diğer Tel: 0 312 458 81 89

Çalışma Saatleri:

Pazartesi: 08: 00 – 12:00 | 13.00 – 17.00
Salı: 08: 30 – 12:00 | 13.00 – 17.00
Çarşamba: 08: 30 – 12:00 | 13.00 – 17.00
Perşembe: 08: 30 – 12:00 | 13.00 – 17.00
Cuma: 08: 30 – 12:00 | 13.00 – 17.00

* 12:00 – 13:00 arası öğlen tatili

Cumartesi: KAPALI
Pazar: KAPALI

Harita

Şikayet, Yorum Yazın

Üyeliksiz direk şikayet, yorum yazabilirsiniz.

Kamu Görevlileri Ödemeler Daire Başkanlığı SGK, Çankaya, Ankara için 40 şikayet, yorum yazılmış.

 1. Kurumunuzca emekli iken çalıştığım için zatıma 45.500 TL. borç çıkarıldı. Emekli maaşımın 1/4 iki yıldan beri kesiliyordu. 5 Ağustos 2021 itibari ile kalan tüm borçlarımı Vakıflar bankası aracılığı ile ödedim. Eylül ayı maaşını tam alırım dedim olmadı. Bankaya zaten borcum olmadığını teyit ediyor. Bu haldeyken kesinti devam ediyor birde faiz yazılmış.

  Bu ne dikkatsizlik her memur görevi titiz yapsa bizler de mutlu oluruz. Fazla alınan paramın iadesini ve faizinin iptalini isteyeceğim.

 2. Ben eşimden dul maaşı alıyorum. Babamdansa yetim maaşı ikisinden de bayram ikramiyesi alabiliyormuşum. Babamda eşimde öldü.

 3. 09.02.2021 tarihinde sosyal güvenlik kurumu başkanlığı emeklilik hizmetleri genel müdürlüğü kamu görevlileri ödemeler daire başkanlığı tarafından tarafıma annem Tevrat Ertaş’ın ölüm tarihi itibarıyla hakkı olan tütün ikramiyesi tutarı 1.842.02 TL. biz varislerine ödene bilmesi için bildirimdim. Bütün kardeşlerimin dilekçelerini bir hafta içerisinde istenilen adrese gönderdim. Telefonları aradım ama hiçbiri cevap vermedi.

 4. 4C emeklisiyim. Maaşımı Balıkesir / Havran PTT şubesinden almaktayım. İlk başvuruda PTT Konutta ödeme işaretlenmiş olup PTT merkez şube ödeme olarak değiştirmek istiyorum.

  E devlet üzerinden değiştirmeye çalışıyorum ama (Hatalı banka EFT numarası.) diye hata mesajı veriyor. Aslında başka bankalara taşımak istediğim zaman böyle bir hata mesajı vermiyor. 07.Şubat 2021 tarihinde telefonda yapılan görüşme neticesinde telefona faks gönderilerek sorunun çözümü istendi. Ancak şu ana kadar Banka şubesi olarak hala PTT Havran/Balıkesir Şubesi Konutta ödeme gözükmektedir.

 5. Maaşımdan aralık ayında 2019.53/90 nolu İzmir 9.uncu icra dairesine kesilen paranın bu dosyaya gelmemiştir. Bu dosyaya borcum bitmiştir. Dosya kapalı. Ama aralık ayında bu para benden kesildi. İcra da bu para yok, yirmi gündür bununla uğraşıyorum. Parayı bulamadık. Bu para benim hesabıma geçmesi lazım. Ama icra bana aralık ayında para gelmedi diyor.

 6. Oğlum babasından yetim maaşı alıyordu. 18 yasini doldurduğu için maaşı kesildi. Temmuz ayından itibaren ve annesine bu maaş aktarılmadı. Üstelik bir de prim borcu geldi. Kesilen maaşını kaç ay oldu ödemediler. İnsanları bu kadar uğraştırmaya gerek yoktur.

 7. 2006 yılında emekli oldum eşim devlet memuru olduğundan aile yardımı almıyordum. 2015 yılından çalışan eşimden yasal boşandım sonra 2017 yılında yabancı uyruklu olan ve daha sonra Türk vatandaşı olan 2. bir evlilik yaptım. Eşim hiç bir yerde çalışmıyor aile yardımı almak istiyorum.

 8. Ben 1984 yılının Eylül ayında Şanlıurfa ili Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü emrine memur olarak atandım. Aynı tarihte Şanlıurfa ili Siverek ilçesi Nüfus ve Vatandaşlık müdürlüğünde memur olarak işe başladım.

  Aynı yılın sonunda görevimden istifa ettim. Emekli yaşım geldiğinden dolayı Hizmet birleştirmesi yapmak için SGK Şanlıurfa İl Müdürlüğüne müracaat ettim. SGK da benim emekli sandığına ait hizmetim görünmediği tarafıma söylendi.

  Şanlıurfa ve Siverek Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerinde müracaat ettim. Bana verilen bilgiye göre Arşiv kayıtlarında hizmetimin göründüğü fakat bana emekli sicil numarası verilmemiş bulunduğundan SGK’ ya aktarım yapılamadığını benim anılan günleri belgelendirebilmem için emekli sandığı genel müdürlüğü tarafından düzeltmenin yapılması söylendi.

  Hizmet birleştirmesi yapabilmem için emekli sandığı genel müdürlüğünün kendilerinde bulunan hizmet dökümünü merak ediyorum.

 9. Emekli sandğı (MEB) emekliyim. Vefat eden babamdan (emekli sanığı çalışanıydı-4/c) annem maaş almakta iken vefat etti. Evli olmadığım için babamdan maaş alabilir miyim?

 10. Kızım Erzincan Çayırlı üniversitesinde okumaktadır. Emekli gazi maaşı almaktayım kızım Kübra Ataş için Eğitim Öğretim yardımı yatmamıştır.

 11. Emekli oldum fakat emeklilik maaşımı alamıyorum. Maaşımın tarafıma ödenmesini istiyorum.

 12. 2018 yılında uzman jandarma olarak çalışmaktayken psikotik bozukluk tanısıyla malulen emekli edildim. Bunun üzerine idare mahkemeye başvurdum esas no:2018/2148; mahkeme SGK sağlık kurulunun beyanına bakarak, eksik sağlık raporları delil niteliğindeki evrakları bilmediğinden sığ bir inceleme yapmış bu nedenle haksız karar vermiştir.

  J. Gn k.lığı hakkımda düzenlenmiş 2010-2018 yıllarını kapsayan psikiyatri raporlarımdan sadece ellerinde olanı idare mahkemesine yollamış ancak kat, kat fazlasıyla başkaca raporlarım olduğu halde bu raporları 2010-2016 yıllarını kapsayan hastane giriş kayıtlarından tedavi gördüğüm Diyarbakır asker hastanesinden isteyip tamamlamaksızın beni tekrar mağdur etme maksatlı tüm delilleri gizlemiş ve mahkemeye sunmamıştır.

  Raporlarımda belirtilen tarafıma silahlı görev verilmemesi birlik içinde görevlendirilmem kararlı ayrı tarihlerde 2010 yılı İstanbul / Balmumcu bölge komutanlığı psikiyatri revirinden 1 adet, 2011 yılında farklı tarihlerde 2 kez Diyarbakır asker hastanesince hakkımda silahlarımın teslim alınması birlik içinde silahsız mermisiz görev verilmesi ne dair 3 kez sağlık raporu verilmiştir. Ancak kurumum beni silahlı vazifelerde birlik dışında hatta cezaevi birliği olduğumuz halde çatışma sahalarında görevlendirmemesi gerektiği halde beni silahsız olarak görevlendirmiştir.

  Hakkımda tam teşekküllü hastane psikiyatri heyetince silahlarının teslim edilmesi uygundur veya silahlı görev yapar kararlı tam teşekküllü hastane heyet raporu olmadığı halde silahlarımı bana teslim edip, tedavime engel olan şekilde silahsız olarak silahlı vazifelendirmişlerdir. Sağlık raporlarımın büyük bir kısmını tedavi gördüğüm hastanelerden temin etmemiş mahkemeye sunmamışlardır, silahlarımın teslim alınmasına dair raporlarımın üzerleri karalanmış incelenemez hale gelmiş vaziyette mahkemeye sunulmuştur. Kıta işlevsellik formları, kıta anket formları, silah teslim alma teslim etme senetleri gibi deliller mahkemeye sunulmamıştır.

  Durumumda olan hasta personele TSK iç hizmet kanunu gereği yetki ve sorumlulukları olduğu halde bu kanuna uygun hareket etmemiştir. Atamalarımın silahlarımın kendileri tarafından teslim alındığı tedavimin gereği birlik içi büro hizmetlerinde görevlendirilmem istenildiği halde daima silahsız olduğum halde silahlı vazifelerle birlik dışında görevlendirmişlerdir.

  SGK vazife malulü tespit kurulu bu durumları da incelemesi gerekirken kasıtlı veya kasıt dışı bilinmeyen sebeple bu durumları incelememiştir ve beni tekrar mağdur etmişlerdir. Bu incelememenin SGK kurulunuzca bu eksik belgeleri de tamam edilip tekrar bu kurumumun bana karşı bu olumsuz haksız kanunsuz davranışlarının hastalığıma etkisini değerlendirmenizi dilerim, anksiyete bozukluğu olan hastalığım, psikotik bozukluk seviyesine bu nedenlerle dönüşmüştür; vazife malulü olduğumun tespit açısından bu hususları incelemenizi talep ederim.

  Bu eksik belgeler nedeni ile mahkeme ret kararı almıştır ancak dosya istinaftadır tekrar dava görüleceğinden bu kez talep ettiğim yasal isteklerim doğrultusunda inceleme yapılıp, J.Gn.K.Lığınca eksik sağlık raporlarım tamam edilip diğer silah teslim alma/ etme senetleri, kıta işlevsellik belgelerim ve birlik içinde büro hizmetlerinde vazifelendirmeleri gerekirken buna uymuşlarsa buna dair atama belgelerimi de isteyip incelemeniz gibi eksikleri giderip, SGK maluliyet tespit kurulu heyetinizin, bu davranış biçiminde bulunan kurumumun yaptıkları hukuksuz tavırların hastalığımın ilerlemesine neden olduğu gibi hususları da değerlendirerek bir karar almasını ve mahkemeye sunmanızı, hakkaniyet ve adalet açısından dilerim.

  1. Hüseyin Bey, bu site baktığınız yerin adres ve telefon gibi iletişim bilgilerini veriyor. Bulunduğunuz ildeki size en yakın olan SGK giderek bilgi almalı ya da başvuru yapmalısınız.

 13. 16.07.2020 tarihinde emekli dilekçemi verdim tazminatı. 134.456 TL. yatması gerekirken memurluk görevimden bana yatan tazminat 111.000 TL.’dir.

  Ek göstergem 2200 ve 1.4 deyim 18.08.2020 terhinde dilekçe yazmama rağmen tel yazdım bugüne kadar hiç bir cevap alamadık. Çalıştığım TCDD’ye gidiyorum 134.457.TL. memurluk görevinde tazminat çıkarıyor.

 14. Emekli olalı 2 ay oldu. Emeklilik ikramiyemin 33,555,57 TL si hala hesabıma yatırılmamıştır.

 15. Telefonlara cevap vermiyorsunuz. Evraklara cevap vermiyorsunuz vatandaş nasıl bilgi alır sizden. Artık yoruldum artık açın telefonlarınızı.

 16. Ben yaklaşık bir buçuk ay önce emekli oldun emekli sandığında biriken paramı alamadım biriken birikimimi ne zaman alacağım merak ediyorum.

 17. Bu numaraları neden verdiniz iki gündür kimse açmıyor bununla ilgili görevli varsa bilerek telefonlara çıkmıyor.

 18. 8/1 emekli polis bu temmuzda 3.579 TL ek ödeme dahil emekli maaşı alacak diyor şimdi ben 3/4 den emekli oldum şuan maaşım ek ödeme dahili 2.864 TL yine haberin tablosunda endusuk memur emeklisi benim aldığım şuan ki maaşa denk gelmektedir acaba ben 3/4 den emekli polis memuru isem neden en düşük emekli memur maaşı almaktayım!

 19. Babam Hikmet Günkan 19 Kasım 2019 tarihinde vefat etmiştir babama ait 2019 yılı ikramiyesini alamadık.

 20. Elimde adıma düzenlenmiş ölüm yardımı evrakı var ancak bankada karşılığı yok.

 21. 02.03.2020 tarih sayı 19746 emniyetten gönderilen evrağım gereği ne zaman yapılacak acaba?

 22. Kocaeli’nde 24/05/2018 tarihinde evlendim.23/11/2018 tarihinde eşimi kaybettim. 17/01/2019 Tarihinde emekli maaşım bağlandı.

  Ben Türkiyede yaşıyorum. 72 yaşındayım. Bir yıldır almakta olduğum emekli maaşım Ocak 2020’de kesildi. Tekrar bağlanması için benden istediğiniz belgeleri 2 ay gibi bir zamanda tamamlayabildim.Çünkü Özbekistandan çıkarmamı istemiştiniz.

  Ben Türkiye’deyim.Özbekistandaki tanıdıklarım çıkartıp bana yolladılar.Her 15 günde bir bu belgeler isteniyormuş.

  Tamamladığım bu belgeleri 25/Mart/2020 tarihinde iadeli taahhütlü posta yoluyla size gönderdim. Ancak bugüne kadar hiçbir cevap alamadım.

  Size gönderdiğim belgeler ise şunlar:
  1-Nüfus kayıt örneği
  2-Nüfus cüzdanı fotokopisi
  3-Körfez kaymakamlığı yerleşim yeri belgesi
  4-Özbekisan Cumhuriyeti Bekârlık Belgesi
  5-Özbekistan Cumhuriyeti İkametgâh Belgesi (Özbekistan’a gidince kaldığım adres)

 23. Banka değişikliğinden dolayı 4 gün için maaşımdan 442,18 TL kesinti yapılmış. Maaş ödememin tekrar ayın 5 ine alınıp kesintinin iadesini talep ediyorum.

 24. 09.01.2020 tarihinde göndermiş olduğum dilekçeme hala cevap alamadım. Cimer dahil artı gece saat 23.00 te arıyorum başka görüşme yapılıyor sonra tekrar arayın cevabı veriliyor. Burası devlet dairesi ve nöbetçisi olmayan bir kurum gece mesai yok nasıl iş anlamıyorum.

 25. 5 Nisan 2020 tarihine kadar SGK’dan aldığım emekli maaşlarımı 3 aylık olarak Ziraat Bankası Ayvalık Şubesinden alıyordum. 18.03.2020 tarihinde ING BANK İzmir Karşıyaka Şubesine (Şube No:103) müracaatla emekli maaşlarımı 5 Nisan 2020 tarihinden itibaren ING BANK’tan alabilmek için gerekli her türlü işlemi tamamladım.

  Bu müracaatımın 2-3 gün sonrasında e-Devlet şifrem ile e-Devlet’e (türkiye.gov.tr.) girip kurumlar’dan Sosyal Güvenlik Kurumuna ulaştım.

  e-Devlet kapısı üzerinden sunulan hizmetlerden ‘’Emeklilik uygulamaları 4C Banka ve Adres Değişikliği sekmesinden durumu incelediğimde kayıtlı banka bilgimin ING BANK İzmir Karşıyaka Şubesi olduğunu gördüm.

  Maaş Ödeme Günüm ayın ‘’1’’ i olarak gösteriliyordu. (Halende o şekildedir) .Dolayısı ile müracaatımın işleme konmuş olduğunu gördüm ve mutlu oldum.

 26. Emeklilik hizmet suremi 27 doldurdum. 1992 girişliyim yaşı beklemek üzere emekli dilekçesi verip ayrılmak istiyorum. 1 nasıl bir dilekçe yazacağım. 2. son aldığım maaşı iade edecek miyim?

 27. Emekli olduğuma pişman ettiniz beni, hiç bir maaşımı sorunsuz alamadım.

 28. Telefonla ulaşmak maalesef mümkün olmuyor. 40 gün önce yazı ile bilgi istedim. Hâlâ cevap gelmedi. Söyleyecek söz bulamıyorum. Bu nasıl bir devlet dairesi.

 29. Ağustos ayının ilk haftası PTT taahhütlü olarak gönderdiğim dilekçeme bu güne kadar cevap alamadım. Yusuf Şükrü Şafak.

 30. Emekliler bu kadar mağdur edilmedi ne emekli yapabiliyorlar nede doğru düzgün ikramiye ve maaş hesaplayamıyorlar. Allah devleti ve milleti bu acemilerin hatalarından korusun.

 31. 1989 da vekil öğretmenlik yaptım. Sigorta başlangıcını o tarihe almam için ne yapmalıyım?

 32. Babam şehit parası para gelmiş bir türlü alamadık nereye yatıyor anlamadık.