Dizin: Ee
Tahmini Okuma Süresi: 1 dakika, 48 saniye

Adres: 71 Evler Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı Numara: 230 Odunpazarı / Eskişehir
Tel: 0 222 230 11 06
Diğer Tel: 0 222 237 27 88
Faks: 0 222 230 17 58
Mail: eskisehir@diyanet.gov.tr

Bilgilendirme:

Ülkemizde müftülüklerin amaçları insanları dini konularda doğru bilgi verme ve doğru kaynağa yönlendirmeyi amaçlamaktadır. Müftülüklerde ilahiyat üniversitesi mezunu diyanet tarafından görevlendirilen bay ve bayan din görevlileri görev yapmaktadır.

İslami konular hakkında ülkemizde Müftülükler Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı din görevlileridir. Bu sebepten dolayı İslami konular hakkında doğru bilgileri Müftülüklerden edinmek doğru bir yol olacaktır. Ülkemizde her şehir ve şehre bağlı olan ilçeler için Müftülükler bulunmaktadır. Bulunduğunuz şehir veya ilçe için Müftülükle iletişime geçebilir veya başka bir şehirde bulunan Müftülük ile de iletişime geçebilirsiniz.

Müftülüklerden:

Helal, haram, mahrem konular, cami, mescit, namaz, İslam için de doğru bir eğlence, faiz ve faiz ile kazanılan günahlar, adak, kurban. İslam’a göre doğru bir evlilik, İslamiyet göre cinsellik, anne ve babaların hakları, çocuk hakları, cihat, günah, tesettür, dinde doğru giyinme, İslam’ın önerdiği örtünme çeşitleri, takva, tasavvuf, tarikat, dini göre ticaret, içtihat.

İslam tarihi, Müslüman da ahlak ve güzel huylar, mezhepler, bela ve musibetler, peygamberler, melekler, büyük günahlar, kumar, şans oyunları, namaz, doğru namaz kılma, namaz sureleri, oruç, nafile oruçlar, zekat, hac, umre gibi konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Müslüman doğru bilgiyi öğrenmesi ve bunu hayatına uygulaması gerekmektedir. Çevreden edinen İslami konular günümüzde birçoğu yanlış olabilmektedir. Bu neden dolayı İslami konuları Müftü, müftü yardımcısı ve diğer Müftülük yetkilerinden bilgi almak en doğru yol olacaktır.

* Sayfa içerisinde olması gereken, düzeltilmesini istediğiniz yerlerin olduğunu düşünüyorsanız, sayfanın düzeltmesi isteyin. Bir iş gününde düzeltme yapılmaktadır.

Harita

Yorum Yaz

Burası hakkında ne düşünüyorsunuz... Lütfen sürekli büyük harf kullanmayınız!

Eskişehir İl Müftülüğü, Odunpazarı, Eskişehir için bir yorum yapılmış.

  1. Mehmet Uzun

    Selamı aleyküm. Ben Vişnelik mahallesi Sadi Ramazanoğlu Camii yakınlarında oturan bir hemşehrimizim., Benim,benim olduğum gibi camii çevresi ikamet eden mahalle sakinlerinin bir serzenişlerimizi siz saygı değer insanlara,yetkililere iletmek lüzumunu gereksinim duyduk.

    Dini bütün insanlar olarak ismini zikrettiğimiz camimizde okunan,okunacak olan ezan sesinin,mikrofon bölümünün yüksekliğinden asla rahatsız değiliz,ancak cuma günleri sela ve öğlen namazı arası cami içi yayınının dış hoporlerlere verilmesi,aynı zamanda bir düğün günü içerde okunan Kuranı Kerimin dışa aktarılması evinde istirahat etmesi zorunlu olan yaşlı kesimi,işleri dolayısıyla gece çalışıp gündüzleri istirahat eden kesimi,bebeklerini uyutmak zorunda kalan bazı anneleri üzüp rahatsız edebilecek boyutta olabiliyor.

    Siz saygıdeğer yetkililerce gerekli uyarıların yapılacağını umut ve TEMENNİ ediyor,saygılarımızı sunuyoruz.