Erfelek İlçe Müftülüğü, Erfelek, Sinop

Adres: Merkez Mahallesi Şevki Öztürk Caddesi Numara: 15 Erfelek / Sinop
Tel: 0 368 511 20 86
Faks: 0 368 511 20 79
Mail: erfelekmuftulugu@outlook.com

Genel Bilgilendirme:

Ülkemizde müftülüklerin amaçları insanları dini konularda doğru bilgi verme ve doğru kaynağa yönlendirmeyi amaçlamaktadır. Müftülüklerde ilahiyat üniversitesi mezunu diyanet tarafından görevlendirilen bay ve bayan din görevlileri görev yapmaktadır.

Ülkemizde her merkez il ve ilgili ile bağlı ilçelerde müftülükler bulunmaktadır. Müftülükler ile iletişime geçerek islami konular olan helal, haram, mahrem konular, cami, mescid, namaz, eğlence, faiz, adak, kurban, evlilik, İslamiyet göre cinsellik, cihad, günah, tesettür, dinde doğru giyinme, takva, tasavvuf, tarikat, dini göre ticaret, içtihad, islam tarihi, müslümanda ahlak, mezhepler, bela ve musibetler, peygamberler, melekler, büyük günahlar, zina, faiz, kumar, şans oyunları, namaz, oruç, zekat, hacc ve umre gibi islami konular hakkında sorunuzu sorabilirsiniz.

İslami konular hakkında doğru bilgiye ulaşmak için müftülüklerle iletişime geçebilirsiniz. Müftülükler ülkemizde devlet tarafından dini konular hakkında yetki verilmiş kurumlardır. Tüm müftülüklerde bayan din hocaları görev yapmaktadır bayanlar özel soruları için bayan din görevlileri ile iletişime geçebilirler.

Harita

Şikayet, Yorum Yazın

Üyeliksiz direk şikayet, yorum yazabilirsiniz.

Erfelek İlçe Müftülüğü, Erfelek, Sinop için bir şikayet, yorum yazılmış.

  1. Sayın Erfelek müftülügü bizim köyde merkezden gelen selamları duyamıyoruz, mikrofonu açmıyorl . İnesökü Merkez camisi için talimat gerekir diyor.