Çalıştırmak üzere vasıflı ya da vasıfsız eleman arıyorsanız, nitelikli veya niteliksiz elaman arama ile siz işveren olarak hiç uğraşmanıza gerek yoktur. Birçok işyeri sahibi çevresinde ya da ilan vererek elaman arama yoluna giderler bu işlem hem zaman alıcı hem de istenilen nitelikte bir elaman bulmama ile sonuçlanmaktadır genellikle.

Eğer işyeri sahibi ve elaman arıyorsanız sizlere tavsiyemiz bulunduğunuz il ya da ilçe de bulunan İŞKUR’a başvuru yapmanız olacaktır. İŞKUR ülkemizde iş bulma konusunda tek yetkili devlet kanalıdır ve yüzlerce hatta binlerce kişi nitelikleri ile birlikte İŞKUR’a başvuru yapmaktadır.

Bir işveren olarak size düşen tek işlem en yakın İŞKUR’a giderek iş sektörünüzü ve aradığınız elemanın özellikleri bildirmek olacaktır. Size en uygun eleman İŞKUR tarafından bildirerek sizde size uygun elamanı rahatlıkla bulmuş olacaksınız. Üstelik İŞKUR bu işlemlerden hiç bir ücrette talep etmemektedir.

Nitelikli ya da insan gücü ile alakalı tüm işleriniz için İŞKUR’a başvuru yapmanızı size zamandan kazandırdığı gibi istediğiniz elamanı bulmanızda da fayda sağlayacağını tekrar hatırlatmak isteriz.

Kategori: Çç Listele:

Şikayet, Yorum Yazın

Üyeliksiz direk şikayet, yorum yazabilirsiniz.

1 Şikayet, Yorum Yazılmış

  1. Mehmet Sakin 30 Mart 2020

    Temizlik işici olarak iş arıyorum.