Adınıza Açılmış Sizden Habersiz Telefon Var Mı?
ID: 73425
1 Puan (En Düşük)2 Puan3 Puan (Orta)4 Puan5 Puan (En Yüksek) Değerlendir
Loading...
Dizin: Aa

Birçok kişinin adına sadece bir nüfus cüzdanı ile faturalı veya faturasız hat açılabilmektedir.

Özellikle bu durum gün geçtikçe daha fazlalaşmaya başlayarak telefon kullanıcıları kendisine ait olmayan hattın faturasını ödemek zorunda kalabilmekte hatta kötü amaçlı kişiler başkasının adına açılmış olan telefon ile dolandırıcılık yapabilmektedir.

Sadece bir nüfus cüzdanı fotokopisi ile hat açma ve hat değişikliği yapılabilmektedir. Normal şartlarda nüfus cüzdanı fotokopisi ve imza hat açma, kapama ve hat değişliği için yeterlidir. Nüfus cüzdanınızın üzerine rasgele bir imza atılarak hat açma, taşıma ve kapama işlemi yapılabilmektedir.

Bu durumda sizin yapmanız gereken adınıza açılmış olan hattı sorgulamanız ise basit ve kolaydır. Sadece e-devlet sistemine girmek ve hat sorgusu yapmak olacaktır. E-devlet sistemine girişiniz yoksa eğer PTT şubelerinden ufak bir ücret ile e-devlet şifresi alabiliyorsunuz. Şimdi de nasıl yapacağı hakkında bilgi verelim.

E-Devlet Hat Sorgulama Bulma

E-devlet şifresiniz ile sisteme girdiğinizde arama alanına “Telefon Sorgula” yazınız ve çıkan menüden “Mobil Hat Sorgulama (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulumu” menüsüne giriş yapınız. Bu menüden giriş yaptığınızda karşınıza GSM operatörleri sırası ile çıkarak üzerine kayıtlı olan telefon veya telefonları sırası ile görebileceksiniz. Alt sayfada bunun örneğini görebilirsiniz.

Adınıza Açılmış Sizden Habersiz Telefon Var Mı? Görüntüleme E-Devlet Ekranı

Ayrıca yine e-devlet sayfasından sizlere abonelik borç sorgulama ekranlarını da kullanmanızı öneririz. Bu şekilde adınıza herhangi bir telefon borcu var mı? Adınıza açılmış olup sizin haberiniz olmayan borç var mı? Bu menülerden tümünü öğrenerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Telefon Borcu Sorgulama Ekranı

Bu yazı ve resimler site kullanıcılarını bilgilendirme hazırlanmıştır. Sayfada yer alan mavi kareler kişisel bilgiler olduğundan yazı gizlenmesi yapılmıştır.

Yorum Yaz

Üyelik gerektirmez. Direk yorum yazabilirsiniz.

Adınıza Açılmış Sizden Habersiz Telefon Var Mı? için bir yorum yapılmış.

  1. fatih suskun

    Birçok kişi aynı konudan muzdarip adına ya yeni hat açılıyor telefon dolandırıcılığı yapılıyor birde bakıyorsun ki hiç suçun yokken savcılıktasın dolandırıcılıktan arkadaşlara bende dikkat etmelerini öneririm bir arkadaşın adına kredi kartı açılmış hatta alışveriş yapmışlar adamın haberi yok şimdi mahkemeye verdi ne olacak belli değil!